Největší nákupní centrum ve Švédsku v obležení nadržených imigrantů

0

Podivná hra v arabském světě zvaná taharrush je už běžnou součástí západní Evropy. Situace, kdy větší skupinky mladých mužů z muslimského prostředí obklopí evropskou dívku nebo ženu, osahávají a snaží se ji znásilnit, se objevují velice často. Běžný člověk se dozvídá jen o těch největších, jako loňský Silvestr v Kolíně nad Rýnem. Ale například ve švédském Göteborgu a v jeho největším nákupním středisku Nordstan, je taharrush každodenní záležitostí. Po nákupním centru se potulují větší skupiny mladých imigrantů z arabského světa a Afriky a obtěžují mladé švédské dívky, stejně tak zaměstnankyně mnoha obchodů.

http://players.brightcove.net/2540076170001/NykPWQNal_default/index.html?videoId=5281972425001

Emma, 24, se rozhodla promluvit. “Chodí sem. Říkají mi, že by se mnou dělali tohle a támhleto. Ptají se, v kolik končím. Policii jsem kvůli tomu nevolala, protože to nemá smysl.”

Policie o situaci v Nordstanu ví. Policejní mluvčí Ulla Brehm pro švédský deník Expressen řekla, že: “Vím, že pro ženy v Nordstanu je to obrovský problém být obklopeny těmi mladíky a muži. Je to hrozné a je to zločin.”

V Nordstanu už došlo k několika projevům velmi vážného násilí. Loupeže, krádeže a vyhrožování jsou na denním pořádku. Vše mají na svědomí “noví Švédi”, kteří ve velkých skupinách okupují centrum. Podle policie jsou největší problémy s mladíky z Maroka. Často jde o tzv. “nedoprovázené děti”, které byly do Švédska vpuštěny z “humanitárních důvodů”.

Emma zvažuje, že v práci skončí. “Miluju svou práci, ale necítím se tu bezpečně.”

Manažérka jednoho z obchodů, Ulrika Dreier, k tomu dodává: Naši zákazníci se cítí těmi gangy ohroženi. Dochází k mnoha krádežím a je tu také mnoho drog. Mladíci jsou velmi agresivní.”

Policie je proti velkým skupinám imigrantské mládeže bezmocná.

Komentáře

komentáře