Baník a jeho budoucnost

0

Když zhruba před rokem vyšlo veřejně na povrch, že majitel Baníku a jeho hrobař v jedné osobě Šafarčík prodává klub movitému majiteli ČSAD Brabcovi, drtivé většině fanoušků, včetně mě, se výrazně ulevilo a očekávali, že už bude pouze lépe.

Tým sice převzal s cejchem čerstvě druholigového mužstva a kádr vzhledem k okolnostem neoplývá žádným výrazným rozdílovým hráčem, ale i přesto projel podzimní části bez větších problému a přezimuje na druhém, tedy postupovém místě tabulky.

Jsem však i přesto ostražitý i vzhledem k tomu, jak náš optimismus již v minulosti bývalí majitelé poměrně rychle rozbourali. Nebojím se ani tak toho, že by novému majiteli došly peníze, nebo ho to přestalo bavit, jako spíše ztráty identity týmu, kde se objevuje čím dál více cizinců a cizích hráčů na úkor odchovanců. Nechci to však hned jednoznačně odsuzovat a dělat chytráka, přestože si Baník většina lidí představí jako tým, který se vyznačoval silnou základnou odchovanců, z které se vždy alespoň část dokázala zapracovat do kostry týmu a stála na nich hra.

Připadal bych si však hloupě a pokrytecky, kdybych na jednu stranu uznával heslo  „against modern football“ a na druhou stranu podporoval onen proces s hráči v Baníku, který teď zčásti můžeme sledovat a který jsem krátce popsal.

Avšak pokud jde vedení Baníku  pouze o co nejrychlejší návrat mezi elitu, aby nalákali zpět sponzory a třeba i známé ex Baníkovce a opět se vydají cestou zabudovávaní co nejvíce ostravských hráčů do kádru týmu, je všechno v pořádku a tak, jak má být.

Komentáře

komentáře