Americká levice stupňuje agresivitu svých protestů

2

Včerejší debata v doupěti marxistů, kalifornské univerzitě v Berkeley, s redaktorem Breitbart a člověkem, který bývá nazýván za představitele americké alternativní pravice, musela být zrušena, když asi 1500 levičáků shromážděných na půdě univerzity zaútočilo kamením a dýmovnicemi na budovu školy.

K incidentu došlo celé dvě hodiny předtím, než Milo Yiannopoulos (čti junapolis) vůbec dorazil. Demonstranti většinu času demonstrovali klidně, ale s příchodem tmy se z jejich řad vydělilo větší množství maskovaných výtržníků, kteří pomocí železných zátarasů rozbili okna, do budovy vhodili dýmovnice a pomocí naftového generátoru založili před budovou požár.

Yiannopoulos byl na univerzitu pozván místním klubem republikánů a univerzita toto setkání s ohledem na svobodu slova respektovala. Z bezpečnostních důvodů ale setkání musela odvolat. Yiannopoulos se ihned po oznámení zrušení setkání vyjádřil na Facebook: “Levice je absolutně vyděšená ze svobody slova a udělá doslova cokoliv, aby ji zrušila.” Univerzitní klub republikánů se vyjádřil podobně. “Ústavní právo na svobodu slova bylo umlčeno zločinci a rváči. Jejich úspěch je porážkou civilizované společnosti a svobodné výměny názorů na univerzitních kampusech po celé Americe.”

Protesty levičáků doprovázejí většinu Yiannopoulosových univerzitních vystoupení. Agresivní levičáci zaútočili během jeho návštěvy 21. ledna na University of Washington, což mělo za následek jednoho postřeleného muže. Jen o týden dříve vedlo násilí na kampusu v Davisu k předčasnému ukončení jeho jiné debaty se studenty.

Yiannopoulos se později k incidentu více vyjádřil v telefonickém rozhovoru s Fox News. “Ničí bezpečnost není ohrožena politickými idejemi mluvčích v kampusu. Ale univerzity tyto násilné protesty (proti pravicovýcm řečníkům) umožňují a často i podporují. Jsem otravný pro feministky i pro lidi z Black Lives Matter asi stejně jako Trump. Tak udělají to nejlepší, co udělat mohou. Jdou po člověku, o kterém si myslí, že ho mohou zastrašit. Mě ale nezastraší. Budu mluvit na univerzitách tak dlouho, dokud budu žít.

O svých protivnících pak prohlásil. “Nikdy nechtějí debatovat, protože se bojí prohry. Nemají na své straně fakta a za posledních 30 let, kdy levice šikanovala své soupeře výhružkami, zapomněla, jak se diskutuje.”

Komentáře

komentáře