Rvačka s komunisty v New Yorku a další novinky z USA

0

V Americe přituhuje. Rudí jsou jako utržení ze řetězu a útočí na všechny, se kterými nesouhlasí doslova po celých Spojených státech. Rudý teror v praxi. Po výtržnostech v Berkeley na západním pobřeží, došlo včera večer k násilí v New York City na východním pobřeží. Komunisté se tu pokusili napadnout a zastavit vystoupení Gavina McInnese, spoluzakladatele spíše levicových Vice Media, ale jinak pravicového komentátora a podle vlastních slov “západního šovinisty”.

Nejdříve se ale krátce vrátíme k událostem v Berkeley. Jak jsem informoval, dav asi 1500 komunistů v areálu univerzitního kampusu zaútočil vším, co měl po ruce, na budovu, ve které měl mluvit pravicový aktivista Milo Yiannopoulos. Události nyní nabraly nový směr, když FBI údajně začala vyšetřovat starostu Berkeley, levičáka Jesse Arreguina. Ten na svém Twitteru nejdříve prohlásil, že Yiannopoulos není ve městě vítán. No a večer, kdy měl Milo mluvit v kampusu, a levičáci mlátili každého, kdo nepatřil k nim,
https://twitter.com/MisterMetokur/status/827039593543393280

měl podle vyjádření jednoho z místních policistů dát příkaz policii, aby se do toho nepletla. Tedy, Antifa v areálu tloukla lidi, kteří si šli poslechnout vystoupení Mila Yiannopoulose, a asi stovka příslušníků zásahové jednotky čekala v budově jen pár desítek metrů daleko, a nezasahovala. Ke smůle starosty Arreguina je nyní FBI zodpovědná prezidentu Trumpovi, který se o události v Berkeley velmi zajímá. Není to totiž ojedinělý incident. Příznivci Donalda Trumpa jsou napadáni po celé zemi.
https://twitter.com/NewtTrump/status/827044464745148416

No a včera večer došlo tedy k útokům v New Yorku při příležitosti vystoupení Gavina McInnese, který už proslul pěstním soubojem s komunistou před sálem, kde se 19. ledna konal tzv. Deploraball, ples oslavující uvedení Donalda Trumpa do funkce.

Před budovou, jejíž vchod obsadili komunističtí rváči, tak došlo k několika potyčkám. Rudí, kteří skandovali “No Trump, no KKK, no fascist USA” tu nejprve zaútočili na Gavina a skupinu jeho přátel.
https://twitter.com/TEN_GOP/status/827334555128516609

A tady ještě jednou z jiného úhlu a v delším záznamu.

Police ale v New Yorku jednala nekompromisně a zatkla tolik rudých, kolik to šlo.
https://twitter.com/Lucidx11/status/827320426418360320

Gavinova řeč nakonec proběhla, i když do sálu proniklo několik rudých pomatenců, a několik jeho přátel bylo na ulici za sebeobranu zatčeno (a propuštěno). Každopádně situace v Americe je velice dramatická a prakticky každý den se něco stane. Události ve Spojených státech si zasluhují pečlivě sledovat. I z důvodu, že se o nich z českých médií nic nedozvíte. I kdyby komunisté provedli denně sto výtržností, jejich soudruzi v českých médiích raději napíší o tom, že Trump byl na někoho hrubý.

Komentáře

komentáře