Betsy DeVos, žena, která děla levičákům vrásky.

0

Byl to velmi výjimečný boj. Proti jejímu jmenování ministryní se postavilo 50 demokratických a nezávislých senátorů. Za ní 50 republikánů. Poprvé v historii Senátu svým hlasem musel rozhodnout viceprezident Mike Pence, a Betsy DeVos se stala oficiálně první ženou amerického školství. Nejdřív si řekneme, kdo Betsy DeVos je a pak si vysvětlíme, proč má z jejího jmenování americká levice takovou hrůzu.

Betsy DeVos se narodila do rodiny miliardářského průmyslníka Prince a miliardářem je i její manžel, dědic značky Amway, Richard DeVos. Její bratr, Erik Prince, je pak zakladatelem bezpečností agentury Blackwater. Místo, aby žila v luxusu, byla Betsy celý život angažovaná. Pomáhala získávat příspěvky pro republikánskou stranu a sama se finančně významně podílela. Kvůli svému protestantskému vyznání založila nadaci, která dotuje křesťanské školy a organizace, finančně podporuje umělce a umělecké instituce a organizace zaštiťující tradiční rodinu. Ale vedle toho všeho se především angažuje ve školství, a tady přichází to, proč ji levice nenávidí.

Je známo, že školství v západním světě je ovládáno levicí. Učitel na americké škole může být klidně synonymem pro marxistu. Indoktrinace dětí a mladých marxistickým a neomarxistickým učením je jednou z nejdůležitějších zbraní, kterou levice na západě používá. Kromě toho, že DeVos se jako konzervativní křesťanka do levicového tábora rozhodně nedá zařadit, je dlouholetou aktivistkou za tzv. školní poukazy.

V podstatě jde o to, že Betsy DeVos chce privatizovat školství a umožnit dětem školu dle jejich výběru. Je přesvědčená, že veřejné školství jako instituce zamrzlo, a vychovává nekvalitně vzdělané děti. Pomocí velkých daňových úlev pro firmy chce motivovat business, aby svými dolary podporoval stipendia. Věří, že trh vytvoří podmínky pro zlepšení školství.

Kritikům “výběru školy” vadí, že de facto segreguje bílé děti od nebílých. Pokud mají bílí američtí rodiče tu možnost dát své dítě do školy, kde bude většina dětí bílých, udělá to. Systém výběru školy už na několika místech v USA existuje a studující zde jsou v drtivě většině bílí. Nucená desegregace školství bylo velkým vítězstvím levice v 50. a 60. letech. Bílé děti a barevné děti se do té doby vzdělávali zvlášť. S desegregací vláda za použití síly donutila bílé americké rodiny posílat své děti do škol mezi černochy a Hispánce. Odpovědí byl vznik různých soukromých škol, které byly mimo veřejné školství a fakticky umožňovaly americkým rodinám své dítě z veřejné školy dostat. Betsy DeVos chce takto zprivatizovat celé americké školství a kritici ji obviňují, že to povede k nové segregaci.

Pokud privatizace škol skutečně povede k segregaci, nebude to segregace vynucená zákonem, ale dobrovolná. Podobná přirozenému výběru domova, kdy bílé americké rodiny z většiny žijí na předměstí amerických měst a menšiny spíše v centru měst. Dobrovolně a přirozeně. Velkou věcí ale bude především to, že soukromé školy budou mimo vliv vlády a její politiky. Obsah učebních osnov nebude obrazem vládních levicových aktivistů, ale bude na nich nezávislý. A to je zřejmě ten největší důvod, proč se privatizace školství levice tak bojí. Tak držme Betsy DeVos palce.
https://twitter.com/TEN_GOP/status/829111712955629569

Komentáře

komentáře