Cizinci řádí na předměstí Paříže kvůli svému zraněnému druhovi

0

O víkendu pokračovaly v Paříži protesty imigrantů, kteří se bouří proti údajnému znásilnění jednoho z nich ze strany pařížské policie. Černoch Theo, z předměstí Bobigny, byl 2. února zatčen policií, a poté převezen na chirurgii, kde tvrdil, že byl jedním z policistů znásilněn obuškem. Obhájce policisty, který už byl obviněn, tvrdí, že policisté černocha opravdu ztloukli, ale ke zmíněnému zranění došlo náhodou. Obyvatelé předměstské čtvrti Bobigny, která je klasickou no-go zonou, kde jsou policisté a hasiči obvykle lákáni do pastí a pak přepadáni, jsou ale pobouřeni, že se tentokrát role obrátily.

“Několik stovek násilných a vysoce mobilních individuí spáchalo různé akty násilí a ničení. Během protestů shořela čtyři auta, vyhořely dva obchody a byla poškozena autobusová stanice. Policisté z hořícího auta zachránili uvězněné dítě. Protesty se zatím obešly bez zranění.” Tolik hlášení pařížské prefektury ze sobotního protestu.

Výtržnosti však trvají už několik dní a Francouzi jich mají dost. Marion Le Pen, vnučka zakladatele Front National a neteř prezidentské kandidátky Marine Le Pen, na Twitter poslala video, jak policejní auto ujíždí před rozvášněným davem imigrantů. “Čelíc násilí špíny (racaille) jsou policisté nuceni ustoupit. Pospěš si Marine a sjednej v Bobigny pořádek”, napsala.

Francouzské prezidentské volby se konají 23. dubna tohoto roku. Ať žije Francie.

Komentáře

komentáře