Letošní udílení cen Grammy se neobešlo bez propagandy

0
Kevin Mazur Getty Images

Každoroční udílení cen Grammy za výkony v hudebním průmyslu se letos neobešly bez politické propagandy. Umělci odtržení od běžných životů běžných lidí se strefovali do prezidenta Donalda Trumpa.

Jako první začal moderátor večera, James Corden, který spustil protitrumpovský rap a vyjádřil obavy, kterou tato zvláštní skupina lidí z nového prezidenta má. “Žijte naplno, protože s Trumpem nevíte, co přijde dalšího.” Ale hlavní poselství jeho dětské říkanky bylo: “Sedíme zde dnes večer, bez ohledu na to, jaké jsme rasy, nebo kde jsme se narodili, nebo jaká je barva naší kůže. Hudba je umění a proto si navždy pamatujte, že přežijeme, když budeme držet spolu.”
https://twitter.com/1alexcam/status/830950872611975168

Po Cordenovi nastoupila Jennifer Lopez s prohlášením, že v tomto historickém momentu historie jsou naše hlasy důležitější, než kdy jindy.

Adele se přidala k protestu proti plánované stavbě ropovodu skrz “posvátné” indiánské území, což byla kauza už za Obamy, který na Indiány poslal stovky ozbrojených policistů, ale nyní to budou všichni mít za zlé Trumpovi.

Beyoncé přečetla klasickou větu o tom, že bychom neměli opakovat své chyby z minulosti.

Přidala se i Katy Perry a jiní interpreti. Každopádně celou šarádu narušila celkem neznámá zpěvačka tmavé pleti, Joe Villa, která se před objektivy fotografů objevila nejdříve v bílé róbě, aby ji vzápětí sundala a vystavila své šaty s protrumpovským nápisem “Make America Great Again”. Na sociálních sítí už se do ní pustili hysteričtí levičáci a s veškerou tolerancí k jejímu postoji ji předpovídají konec její kariéry, která ještě ani nezačala.

Buďme k umělcům shovívaví. Lidé, kteří žijí obklopeni ochrankou a jejich nosy jsou jako kokainová dálnice, mají trochu jiné vidění světa, než běžný člověk. Každopádně, Grammy skončila, Trump jede dál.

Komentáře

komentáře