Kanadská lesbická politička navštívila mešitu. V šoku je doteď.

0

Bylo by to k smíchu, kdyby to nebyla tak vážná věc, která se dotýká nás všech. Premiérka kanadské provincie Ontario, Kathleen Wynne, která je homosexuálního zaměření, navštívila místní mešitu, aby přítomným muslimům předala poselství tolerance. To, co na ní čekalo, by tušil každý normální člověk, ale liberálové žijí ve svém vlastním světě fantazie, který nemá s realitou nic společného.

“Nesmíme se bát uctívat vašeho boha, nebo našeho, ať už tady v Ontariu nebo v Kanadě. Není tu místo pro násilí, které by lidem bránilo navštěvovat svůj svatostánek,” řekla mužům shromážděným v mešitě Masjid. Reagovala tak na násilí v mešitě v Quebecu z konce ledna, jehož vyšetřování ještě nebylo ukončeno.

“Nejsme jiní. Jsme stejní. Kromě původních obyvatel jsme všichni do Kanady přišli z nějaké země. Přišli jsme z jiných míst, abychom tu vybudovali otevřenou společnost. Máme zodpovědnost stát společně a ukázat, za čím si v této zemi a v této provincii stojíme. A tím je láska, a tolerance, a přijímání a pochopení jeden druhého. To, že jsme rozdílní, nás dělá silné.”

Tak to byla ta krásná slova, která premiérka v mešitě pronesla. Slova, která se nijak neliší od komunistických ideálů. Slova, jejichž nositelé si dělají iluze o světě, který je jiný, než v jejich proslovech. Už od dob naivních misionářů, kteří chodili do divočiny za domorodci, aby je pokřtili, a dočkali se rány palicí do hlavy, existuje tento typ lidí. Dnes se jim říká sluníčka. Tehdy, stejně jako dnes, je pro ně charakteristické, že jsou odříznuti od reality svého prostředí a své doby. Měří svět optikou své sociální bubliny a představují si, že všichni lidé jsou v jádru stejní. A tehdy, stejně jako dnes, se střetávají s nemilosrdnou realitou. Stejně jako tato politička.

Když skončil její projev a muslimové se chystali k modlitbě, její řeči o rovnosti vzaly rychlý konec. Milou premiérku posadili potupně do rohu, kde seděla jako zmoklá hloupá slepice. Možná ji v té chvíli něco došlo, ale spíš ne.

Ale to nejhorší mělo teprve přijít. Se svým projevem přišel místní imám a místo slov o toleranci rovnou zaútočil na homosexuály. “Musíme je považovat za lidi, kteří se oddávají hříchu. Musíme s nimi jednat stejně, jako jednáme s těmi, kdo holdují alkoholu, hazardu nebo nevěře. Musíme mít hluboký odpor k jejich činům a musíme je napomínat a varovat je. Rozhodně bychom se těmto lidem měli vyhýbat.”

Je třeba dalších slov?

Komentáře

komentáře