Chycení pouhých 9 procent ilegálních uprchlíků by zaplatilo zeď mezi USA a Mexikem

0

Americké Centrum pro výzkum imigrace spočítalo, že pokud by stavba plánované zdi mezi USA a Mexikem zabránila vstupu jen 9% ilegálních imigrantů, kteří se do USA pokusí v následujícím desetiletí dostat, náklady, které tím Spojené státy ušetří pokryjí náklady na stavbu zdi.

Spočítali, že každý ilegální imigrant stojí za svůj život americké daňové poplatníky 74,722 dolarů. Pokud by zeď zabránila jen 160 tisícům z nich do USA proniknout, ušetřené náklady stačí na stavbu zdi. Pokud jich zastaví více, ušetřené náklady jdou do mnoha desítek miliard dolarů.

 

A do této sumy se nezapočítávají astronomické náklady na vzdělávaní dětí imigrantů. V současné době je v systému amerických škol vedeno 3.62 milionů zahraničních studentů, kteří mají většinou velice slabé výsledky a špatnou angličtinu. Náklady za jejich vzdělávání jdou z kapes rodičů amerických dětí. Náklady na jejich vzdělávání dosahují 60 miliard ročně.

Jeden z deseti studentů na veřejných školách neumí vůbec anglicky a jejich školní výsledky jsou nulové.

Statistika rovněž nezapočítává ty ilegály, kteří překročili povolenou dobu svého pobytu, a za které státní a místní samosprávy nesou většinu nákladů s nimi spojených.

Komentáře

komentáře