Krysa ve Wildersově ochrance

0

Nizozemská policie toto pondělí zatkla člena ochranky, která je zodpovědná za bezpečí a ochranu holandského krajně pravicového vůdce Geerta Wilderse. Wilders je již deset let chráněn státní bezpečnostní službou DBB, která má na starost ochranu členů královské rodiny, předních politiků a diplomatů. Jeden z lidí, který jej má chránit, byl zatčen pro podezření, že detaily Wildersovy ochrany předal marockému gangu působícímu v Holandsku.

Zrádce, sám marockého původu, byl odhalen, jak předává utajené policejní informace týkající se Wildersovy ochrany. Podle policie Wilders nebyl ohrožen, protože Maročan nebyl součástí vnitřního okruhu ochranky. Nicméně vláda i Wilders celou situaci berou velmi vážně. Holandský premiér Wilderse dokonce osobně navštívil. Šéf police veřejnost ujistil, že Wildersova bezpečnost bude zajištěna.

Wilders, pravděpodobný vítěz blížících se voleb, je velkým nepřítelem muslimů v Holandsku, kteří jsou zde reprezentováni hlavně Maročany. Vyzrazené informace o jeho ochraně tak mohou mít přímou souvislost s možným úmyslem muslimů na něj spáchat atentát.

Komentáře

komentáře