Marine Le Pen, nová Jana z Arku.

0

Marine Le Pen, dcera veterána francouzského vlasteneckého hnutí, a budoucí prezidentka Francie, se narodila roku 1968. Do Fronty vstoupila už v 18 letech a v roce 2011 nahradila svého otce ve vedení strany. Její strategií bylo image strany zjemnit a udělat ji více přijatelnější pro veřejnost. Ačkoliv je Fronta stálicí francouzské politické scény, pod vedením jejího charismatického otce se ji nikdy nepodařilo dosáhnout mimořádnějších úspěchů. To chce Marine změnit, a tak kromě zjemnění slovníku a politiky ze strany vyhodila i členy obviněné z rasismu a různých skandálů, a v roce 2015 po jisté kontroverzi ze strany vyloučila i svého otce, který ji za to obvinil ze zrady.

Jisté je ale to, že Marine Frontu nepřivedla do náruče establishmentu, ani se nevzdala základních idejí, se kterými Fronta ve francouzské politice působí již od 70. let. Naopak, zájmy Francie pro Francouze hájí stejně odhodlaně, jako její otec, jen bez skandálů a kontroverzí.

A tak jako kdysi Francii zachránila Jana z Arku, dnes Francii může zachránit jiná žena. Marine. Všechno svědčí pro její vítězství v letošních prezidentských volbách a je téměř jisté, že ona bude novou prezidentkou Francie. A pak začne nová epocha nejen pro Francii, ale i pro Evropu. Vítězství nacionalistů se očekává i v Holandsku, příznivé je i Švédsko. Bude to jako domino.

Komentáře

komentáře