Richard Spencer vyhozen z Konference Konzervativní Politické Akce

0

Richard Spencer, hlavní představitel Alt-Right v Americe, a bílý nacionalista, byl dnes vyhozen z prestižní konference konzervativců, na které se každoročně schází přední konzervativní politici. Spencer, který se usadil v lobby washingtonského hotelu, kde se konference konala, asi 45 minut hovořil s novináři, než se o jeho přítomnosti dozvěděli organizátoři a nechali jej vyvést.

Ještě než byl Spencer vyveden, pronesl na jeho adresu řeč šéf Americké konzervativní unie Dan Schneider, který Alt-Right nazval “nenávistnou levicovou fašistickou skupinou”. Před několika tisíci shromážděných na Alt-Right zaútočil, že se snaží podkopat konzervativní hnutí. Alt-Right má přitom lví podíl na zvolení Donalda Trumpa. Tento incident je dalším střetem v probíhající válce mezi konzervativci a alternativní pravicí. Už minulý týden byl Spencer vyhozen z konference libertariánů ve Washingtonu.

Schneider na jejich adresu ještě řekl: “Jsou to antisemité, rasisté, sexisté. Nenávidí Ústavu, nenávidí plularismus, nenávidí volný trh, nenávidí vše, čemu věříme. Jsou to fašisté, kteří chtějí velkou vládu a ovládat naše životy.”

Spencer po svém vyhazovu zaútočil sérií tweetů, kde nejprve zaútočil na frázi z Deklarace nezávislosti, že “všichni lidé jsou si rovni”. “V přírodě si není nic rovno,” reagoval.

Následně zveřejnil video, které živě sledovalo 3000 lidí, kde se vysmál Schneiderovu hodnocení Alt-Right a požádal jej, aby si příště přečetl alespoň Wikipedii, než bude něco hodnotit.

Spencer slíbil další video s vyjádřením později. Bude přidáno do článku hned po zveřejnění.

Co konzervativci jako Schneider Alt-Right vyčítají už víme. Co vyčítá Alt-Right konzervativcům? Respektive v čem se liší alternativní pravice od klasické americké konzervativní pravice. S ohledem na nedávný článek o postoji zakladatelů Spojených států a prezidentů až do JFK se dá říct, že moderní konzervativci nemají se starou Amerikou nic společného. Naopak alternativní pravice je staré Americe a jejím postojům více než blízká.

Na rozdíl od konzervativců je alternativní pravice:

  1. Rasově zaměřená.
  2. Anti-semitská
  3. Sympatizující s prvky fašismu
  4. Ateistická
  5. V opozici vůči tomu, že Ameriku dělají velkou její ideje, nýbrž lidé, kteří ji vybudovali

Podrobnější analýza Alt-Right se na těchto stránkách objeví již brzy.

Komentáře

komentáře