Další znásilnění ve Švédsku vysíláno živě na Facebooku

0
Facebook joakim.lamotte

Švédský novinář Joakim Lamotte zveřejnil na svém Facebooku reportáž, jak se dostal k videu, kde skupina imigrantů natáčí dívku v bezvědomí, urážejí ji pro její bílou pleť, a navzájem se hecují, že jí znásilní análně. Na videu jsou zřetelně vidět obličeje útočníků, stejně tak jsou slyšet i jejich jména, kterými se oslovují.  Stejně tak je dobře vidět interiér bytu, kde se video natáčelo. Nicméně když matka oběti video donesla na policii, nestačila se divit.

Policisté sledovali televizi a vypadalo, že je oznámení o znásilnění spíše obtěžuje. Matka policistům vše předala na stříbrném podnose, včetně adresy Snapchat účtu jednoho z imigrantů. A od té doby se nedělo nic. Když se po čase do věci vložil Lamotte, zjistil, že případ se nezačal vůbec vyšetřovat. Imigrant dál nahrává fotky na svůj Snapchat a policie tvrdí, že nemá dost lidí, kteří by věc vyšetřili.

Nejde o první znásilnění vysílané živě na Facebooku. Stejný čin se stal minulý měsíc, kde skupina Afghánců znásilňovala mladou Švédku a podle videa se velmi dobře bavila.

Imigranti jsou ve Švédsku stále menšinou, přesto mají na znásilněních obrovský podíl. Švédská policie má od své levicové vlády zakázáno evidovat národnost útočníků, aby kritici imigrace nedostali jasnou statistickou zbraň. Švédská média a politici mají nakonec takovou drzost, že tvrdí, že kvůli neevidování národnosti pachatelů se nedá tvrzení o vysokém podílu imigrantů na zločinnosti prokázat. Ale obyčejní Švédi vědí své. Aktuální volební prognóza Švédských demokratů je 25%.

Komentáře

komentáře