Student byl potrestán za nahrání protitrumpovské řeči svého profesora. Ne na dlouho.

0

Krátce po zvolení Donalda Trumpa do funkce seděl pravicově orientovaný student Caleb O’Neil kalifornské Orange Coast College na hodině psychologie, když jeho profesorka mimo osnovy výuky spustila indoktrinační řeč vůči nově zvolenému prezidentovi. O jeho zvolení mluvila jako o aktu terorismu a napadení Spojených států a hodnot, na kterých stojí. Trumpa nazvala rasistou.

Přesvědčen o tom, že propaganda do školy nepatří a že profesorka zašla daleko, informoval školní pobočku Republikánů a ti obratem informovali úředníky školy. Nicméně škola nereagovala dost rychle a tak znepokojený Caleb video zveřejnil na internetu. To vyvolalo poprask napříč Amerikou a profesorka, která se bránila, že jen chtěla uklidnit studenty z řad menšin, začala dostávat vzkazy, že je marxistka a levicová špína. Vyděšená z reakce Američanů se profesorka ukryla na neznámém místě a vedení třídy nechala na náhradníkovi.

Tím ale celá kauza neskončila. Představený školy Caleba potrestal za porušení pravidel školy, tedy nahrávání videí při hodině, a na měsíc jej suspendoval z výuky, měl se profesorce omluvit a napsal sebemrskačskou esej “Jak jsem poškodil studenty, fakultu a zaměstnance Orange Coast College.”

Caleb se ale marxistickým děkanem nenechal zastrašit a odvolal se. Také škole pohrozil žalobou. A nakonec skutečně napsal esej, ale ne takovou, jako si vedení školy představovalo. Stálo v ní, “rostoucí zlověstná síla utlačuje svobodu slova na amerických univerzitách.” “Konzervativní studenti jsou napadáni,” zněl titulek. Místní noviny, které esej zveřejnily, označily chování školy za absolutně odporné, a slíbily, že se tématu budou věnovat denně, dokud nebude Calebovo potrestání zrušeno a představitelé školy odvoláni a prezident vyhozen.

Škola nakonec tlaku ustoupila a Calebův trest zrušila. Jak stálo v jejím prohlášení, “Je na čase jít kupředu s větší empatií a pochopením rozdílů, které v kampusu existují a budou existovat.”

Komentáře

komentáře