Trump méně autoritářský než Obama

0

V National Review vyšel článek, který poukazuje na přehlížený fakt, že kroky, které Donald Trump v úřadu zatím podnikl, jsou méně autoritářské, než jaké podnikal Obama. Nejdříve krátká definice autoritářské, chcete li fašistické nebo komunistické vlády = absolutní kontrola státu nad vším. A nyní k některým Trumpovým krokům z poslední doby.

  1. Rozhodnutí o tom, zda budou veřejné toalety v USA transgenderové, Trump ponechal na místních samosprávách a odmítl, aby o tom direktivně rozhodla federální vláda.
  2. Trump jmenoval novým soudcem Nejvyššího soudu Neila Gorsucha, který je známý svou právní argumentací proti rozšiřování pravomocí federální vlády.
  3. Svým poradcem pro národní bezpečnost jmenoval H.R. McMastera, který proslul svou kritikou generálu z období vietnamské války, kteří beze zbytku plnili příkazy prezidenta Johnsona, ačkoliv věděli, že tyto příkazy nejsou v zájmu Ameriky a amerických vojáků. H.R. McMaster je zastáncem přístupu, aby vojenští velitelé byli schopni svému nejvyššímu veliteli říkat pravdu, i když ji nechce slyšet.
  4. Když soud zablokoval jeho agresivní rozhodnutí ohledně imigrace, nespěchal jako Obama za Nejvyšším soudem, aby si posvětil rozšíření svých pravomocí, ale návrh přepracoval.

Autoritář není ten, kdo je hrubý, nemá rád novináře, protože nepíšou pravdu, a odmítá do své země pouštět ty, kdo ji mohou ublížit. Autoritář je ten, kdo se snaží rozšířit pravomoci své moci nad jejich rámec pomocí legislativních kroků. A to Trump zatím neudělal a ani se o to nepokouší. Naopak, ke vzteku levičáků, jejichž snem je totální vládní kontrola nad vším, co děláte, moc svou a moc federální vlády omezuje. Tak kdo je tu autoritář?

Levičáci Trumpovi také vyčítají, že je nepřítelem svobody. Ale upřímně, ve které jiné zemi by si mohli dovolit urážet prezidenta téměř při jakékoliv příležitosti, včetně včerejších udílení “Oscarů” a vyváznout z toho?

Komentáře

komentáře