Do Evropy míří z Afriky až 20 milionů imigrantů, říká prezident Evropského parlamentu

0
By European People's Party - Flickr.com, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=55097777

Podle nového prezidenta Evropského parlamentu, Itala Antonia Tajaniho, může Evropa v příštích letech očekávat příchod až 20 milionů imigrantů z Afriky. Podle něj může potlačení imigrace pomoci zřízení evropského azylového centra v Libyi, kde je v současnosti asi 30 center, která jsou ovšem řízena pašeráky.

Tato centra, podle Tajaniho, porušují lidská práva. Přijímací centrum vystavené Evropskou unií by imigrantům dalo přístup ke zdravotní péči a nepřipomínalo by koncentrační tábor.

Z vyjádření prezidenta ovšem není jasné, jestli by toto zařízení imigranty mělo skutečně nějak brzdit, nebo jde jen o gesto, aby se Evropa tvářila humánně, a imigranti do Evropy proudili dál. Jen Itálie od začátku roku zaznamenala 40% nárůst přílivu uprchlíků. I přes zimní počasí jich přes moře na italské břehy za leden a únor dorazilo 12 000.

Dokud nebude evropský azylový zákon kompletně přepracován a uprchlíci nebudou nemilosrdně vraceni do Turecka a Severní Afriky, není šance, že bude jejich příliv zastaven. Evropa potřebuje politiky, kteří učiní tvrdé a nekompromisní kroky k ochraně našeho kontinentu.

Komentáře

komentáře