Somálský žadatel o azyl obviněn ze znásilnění důchodce a zabití jeho ženy

0

Teprve osmnáctiletý žadatel o azyl ze Somálska byl obviněn ze sexuálního obtěžování dvou nemocných starých mužů a zabití ženy jednoho z nich. Somálec pronikl do nezajištěného domova důchodců ve městě Neuenhaus v Dolním Sasku okolo třetí hodiny ranní loňského října. Nejprve pronikl do bytu 59-letého muže, který byl ochrnut po mrtvici, a osahával jej. Podle policie s úmyslem znásilnit ho. Poté přešel do jiného bytu, ve kterém ležel 87-letý muž a zaútočil i na něj.

Všiml si ovšem, že muž sdílí místnost se svou ženou a napadl ji a surově zbil, protože se prý obával, že začne křičet a prozradí ho. Údery byly tak brutální, že se žena později udusila svou vlastní krví. Somálec po svém činu utekl na chodbu, kde byl přistižen službu konající sestrou, ale podařilo se mu vytrhnout a utéct. Policií byl ovšem později toho dne zadržen.

Podle policejního mluvčího se Somálec se svými oběťmi neznal. Na soud nyní čeká v psychiatrické léčebně, což je na Západě obvyklé místo, kam dávají muslimské pachatele násilných trestných činů. Snaží se tak veřejnost přesvědčit, že jejich násilí je pouhým projevem duševní nemoci.

Podobně nemocný byl sedmnáctiletý Afghánec, který loni v Rakousku napadl 72-letou ženu venčící svého psa. Znásilnil ji a byl chycen policií. Ale za svůj čin si vysloužil jen 20 měsíců vězení a díky tak nízkému trestu se vyhnul vyhoštění. Po svém propuštění bude Rakousko svou přítomností obohacovat dál.

ZDROJ

Komentáře

komentáře