Pravice má nového akčního hrdinu – Stickmana

0
Screenshot

Tohle se může stát jen v Americe. V zemi komiksů a akčních hrdinů. Ale zatímco takoví hrdinové, jako Kapitán America, Superman, Batman nebo Spiderman, jsou jen fiktivní postavy kreslených komiksů nebo hraných filmů, rozbouřená Trumpova Amerika, ve které se střetává starý tradiční svět s novým světem chaosu a destrukce, zrodila skutečného akčního hrdinu. Stickmana.

Stickman je skutečný člověk z masa a kostí, který má ženu a normální práci. Má i jméno, Kyle Chapman. Ale tak jako Batman, Superman nebo Spiderman když vidí bezpráví, násilí a špatnost, vezme na sebe svůj kostým a jde bojovat s bídáky.

To se stalo i tuto sobotu v Berkeley v Kalifornii. Berkeley si pamatujeme, a není to tak dávno, kdy tam Antifa a další levicoví násilníci doslova vymlacovali duši z každého, kdo si šel poslechnout Mila Yiannopoulose, nebo se projevoval jako příznivec Donalda Trumpa. A zatímco z lidí tekla krev, asi stovka policajtů v nedaleké kantýně jedla koblihy a nezasahovala. K podobným násilnostem pak došlo i v Portlandu, v New Yorku a na dalších místech vždy se stejným scénářem – pokojní příznivci Trumpa jsou biti maskovanými rudými teroristy a policie zasahuje buď málo, nebo vůbec. A takové násilí a bezpráví stvořilo Stickmana.

V sobotu se po celých Spojených státech a také v Berkeley konala shromáždění na podporu Trumpa, aby tradiční část Ameriky ukázala, že do ulic nemusí nutně vyjít jen levicoví křiklouni. Prakticky všude byl klid, ale v Berkeley se očekávaly trable. Berkeley je totiž rudá díra s rudou univerzitou a rudým starostou, který brání policistům zasahovat proti levicovým rváčům. Američané se přesto nezalekli a s vlajkami s hvězdami a pruhy vyšli do ulic tohoto města.

Foto AP

Byl mezi nimi i dvaasedmdesátiletý muž, který v čepici MAGA a transparentem Kalifornie miluje Trumpa dostává plný zásah do obličeje slzným plynem od maskované anarchistky a v bolestech se kácí k zemi, kde jej ošetřují kolemjdoucí. Příznivci Trumpa jsou přečísleni a maskovaní lumpové v černém na ně dotírají a propukají první pěstní souboje. A tehdy se z davu vynořil Stickman. Celý v černém, jako jeho komunističtí soupeři, ale s velikou samolepkou americké vlajky na svém dřevěném štítě. Na hlavě ochrannou helmu, na holeních ochranné chrániče, bundu s vlajkou Texasu na hrudníku, černé ochranné brýle a masku proti slznému plynu.

Ve filmech akční hrdinové bojují jen svými pěstmi, ale v reálném životě potřebujete zbraň. Stickman ji měl a podle ní získal i své jméno. Stick, anglicky tyč. Vrhl se přímo do největší vřavy, kde přesila maskovaných komunistů tloukla Trumpovy příznivce a svou tyčí mířil přesně. Na fotkách je vidět levičák v kapuci, jak je u několika útoků. Na poslední fotce je vidět Stickman a vedle něj ten samý levičák, co si drží hlavu zasaženou Stickmanovou tyčí. Na videu je vidět jiný levičák, jak pěstí napadá člověka, na kterém visí dva nebo tři komunisti. Krátce poté, co jeho pěst dopadne na tvář toho nešťastníka, dopadá na jeho hlavu Stickmanova tyč a láme se. Stickman tísněným Trumpovcům svým příchodem dodává odvahu a ti se celkem úspěšně drží proti útokům přesily, než se konečně objeví policie.

Ale tak, jako se to děje i ve filmu, dobrý skutek bývá často po zásluze potrestán, a policisté nezatýkají ty rudé vandráky, ale Stickmana. Obviňují ho z šesti trestných činů a zítra jej čeká soudní slyšení. Jeho žena už založila finanční sbírku na právní pomoc a jak známe Američany, kteří se dokáží nadchnout pro výjimečné lidi, určitě se na ní sejde dostatek peněz, aby měl Stickman, aka Kyle Chapman, kvalitní právní zastoupení.

Foto AP

Ať už ale soud dopadne jakkoliv, Stickman se mezitím stal legendou. Novým akčním hrdinou americké pravice. Novou ikonou. A Američané takové lidi prostě milují.

Komentáře

komentáře