Trumpův poradce Bannon se inspiroval knihou Tábor svatých

0

Román ze 70. let minulého století od francouzského spisovatele Jeana Raspaila popisuje situaci, jak do Evropy začnou připlouvat lodě plné imigrantů nejdříve z Indie, a pak z celého třetího světa. Miliony lidí, kteří nemají co ztratit. V Evropě jsou vítáni levicovými manifestanty a země, do kterých přijdou, ztratí jakýkoliv pud sebezáchovy. Kniha se stala už od svého prvního vydání v roce 1973 kultovní mezi evropskými nacionalisty, kteří předvídali, že obsah románu se skutečně vyplní. A tuto knihu nedávno ve svém radiovém vystoupení zmínil i současný šéf strategie prezidenta Donalda Trumpa.

“Je to jako typ invaze z Tábora svatých do střední a pak západní a nakonec severní Evropy,” řekl v říjnu 2015.

“Všechno v Evropě je o imigraci. Dnes je to globální záležitost, takový globální druh Tábora svatých,” prohlásil v lednu 2016.

“To není imigrace,” řekl později ve stejném měsíci. “Je to skutečná invaze. Nazývám to Tábor svatých.”

A nakonec v dubnu 2016. “Když jsme o tom začali mluvit před rokem, nazval jsem to Táborem svatých. Myslím, že je to Tábor svatých. Nebo ne?”

Linda Chavez, hispánská republikánka, která poprvé v této kampani nevolila republikánského kandidáta, tvrdí, že kniha je šokujícím způsobem rasistická a že to dost vypovídá o Bannonově postoji. “Trumpova imigrační politika je nebezpečná a chce zbavit Ameriky všeho, co není spojeno s jejími severoevropskými kořeny. Bannon chce učinit Ameriku znovu bílou,” řekla.

Komentáře

komentáře