Nový Trumpův imigrační zákon je mírnější, přesto stále přísný

0
Demonstrace proti nelegální imigraci, USA

Přepracované výkonné rozhodnutí prezidenta Trumpa, které vejde v platnost 16. března, je o něco mírnější, než jeho předchozí rozhodnutí, které zablokoval federální soud. Ze seznamu 7 zemí byl vyjmut Irák a zákaz vstupu se nevztahuje na držitele různých víz. Kdo tedy od 16. března do USA smí a kdo ne?

Omezení se teď tedy vztahuje na obyvatele šesti převážně muslimských zemí. Iránu, Libye, Somálska, Sudánu, Sýrie a Jemenu.

Do Spojených státu NESMÍ:

Kromě níže zmíněných výjimek všichni obyvatelé výše zmíněných zemí. Návštěvníci, studenti a pracovníci z těchto zemí bez platných víz nebudou do USA vpuštěni, nebo naopak, pokud už v USA jsou, budou vyhoštěni. Vyjmuti budou studenti s některým typem víz. Vydávání imigračních víz občanům těchto států bude zastaveno. Po dobu 120 dní bude zastaveno přijímání všech uprchlíků z těchto zemí, než budou nastaveny důkladnější kontrolní mechanismy.

Oproti minulému návrhu do Spojených států SMÍ:

Držitelé Zelených karet a lidé se statusem Zvláštní imigrant. To jsou většinou lidé, kteří v oněch zemích nějakým způsobem spolupracovali s Američany a jsou pro to ohroženi na životě. Zákaz se také netýká lidí s dvojím občanstvím, z nichž jedno je americké, a diplomatů.

 

Komentáře

komentáře