Mladí Asiaté v Anglii podporují ISIS, protože je to “nejdrsnější gang na světě”

0
Waseem a Naveed. Foto: Daily Mail

Britská televize Channel 4 zveřejnila reportáž, ve které mluvila s dvěma mladými muslimy v okolí Birminghamu. Waseem a Naveed, které televize doprovázela za jejich přáteli, do rychlého občerstvení, i do mešity, promluvili o motivaci mladých britských muslimů asijského původu pro vstup do ISIS.

“ISIS je v současnosti ten nejdrsnější gang na světě. Rekruti věří, že dostanou kalašnikov a boží odpuštění zároveň. A pro hodně těchto kluků,” dodává, “je to o tom, že nemají přátele, měli mizerné dětství a teď si myslí, že konečně mohou být něčeho součástí. Součástí něčeho velikého. A proto se stanou součástí tohoto gangu.”

Oba muslimové, kteří byli dříve na špatné straně zákona, se podle svých slov změnili, když přijali Islám. Odmítají, že by jakýkoliv muslim mohl sympatizovat s terorismem.

Nicméně podle nejnovějšího bezpečnostního reportu jeden z deseti britských teroristů pochází právě z Birminghamu. 26 z 269 džihádistů je z birminghamských čtvrtí hojně obývaných muslimy. Možná s Waseemem a Naveedem chodili i do stejné mešity. Počet islamistických útoků v Británii vzrostl oproti roku 2015 z 12 na 23. Podíl žen na islámském terorismu vzrostl ze 4 na 11 procent. Nejčastějším prostředkem útoku byla bomba a pouze 10 procent útoků je přisuzováno tzv. osamělým vlkům. Tedy lidem bez spojení na širší muslimskou komunitu.

Zdroj: Daily Mail

Komentáře

komentáře