Sedm vražd ve Švédsku jen za poslední týden

0
Foto: Expressen

Policie dorazila na základě oznámení občanů do jednoho z domů ve čtvrti Hallonbergen v severní části Stockholmu. Když pronikli do domu, viděli muže, jak sedí obkročmo na jiném muži a bodá do něj zběsile nožem. Jeden z policistů vystřelil, ale minul, a pachatel z domu unikl. Když pak policisté prohledávali dům, našli další osobu, ženu, s proříznutým hrdlem. Zavraždění byli manželé, rodiče dvou nezletilých dětí, a policie má podle deníku Nyheteridag důvod se domnívat, že minimálně jeden z rodičů mohl být svědkem jedné z vražd poslední doby.

Policie hodinu po vraždě zatkla čtyři mladíky. Dva nezletilé, a dva ve věku 20 a 21. Když byli přivedeni na stanici, dobře se bavili a smáli se. Vědí, že i kdyby jim policie něco dokázala, budou do dvou let na svobodě. Patnáctiletý mladík byl nakonec pro nedostatek důkazů propuštěn. Ostatní zůstávají zadrženi. Podle jmen se jedná o osoby z Afriky a středního východu.

Ve středu došlo ke střelbě v imigrantské čtvrti Kista. Jak informoval švédský Expressen dva mladíci byli ve svém voze zblízka střeleni do hlavy. Policie, která dorazila na místo, okolí uzavřela a prohledávala i za pomoci psů. Místní imigrantská mládež na jednom místě postavila barikádu a policie musela jednoho z nich zatknout. Žádný podezřelý z vraždy zatím nebyl zadržen.

Jiný muž byl zavražděn na schodech svého domu ve Stockholmu. Informoval opět Expressen. Další muž zastřelen ve svém bytě ve městě Falköping. Sedmý muž byl zastřelen v Malmö.

Kromě těchto vražd ale po celém Švédsku dochází k neuvěřitelné vlně násilí. Zde je výčet jen za poslední týden.

Žhářský útok ve Stockholmu. Osm zraněných.

Karlstad, dva pobodaní.

Žena ve městě Boden zemřela na následky poranění. Pachatel zadržen, policie odmítá sdělit jeho identitu.

Dva pobodaní lidé v baru v Göteborgu.

Mladá dívka znásilněna poblíž školy ve Stockholmu.

Hromadná rvačka ve stockholmské škole.

Několik zapálených aut v centru Malmö.

Dva lidé pobodáni ve městě Örebro.

Žena napadena a oloupena v centru Göteborgu. Policie varuje, aby lidé nevycházeli po setmění ven. Je to prý nebezpečné.

Kdysi klidné a bezpečné Švédsko trpí pod tíhou jen těžko představitelné kriminality. Neudělejme stejnou chybu jako seveřané. Zastavme všechna azylová řízení a uzavřme hranice.

Komentáře

komentáře