Důchodkyně (82 let) v Belgii zbita a hodinu týrána dvěma imigranty

0
Foto Kristof Pieters

I přes svůj úctyhodný věk žije Gilliette De Bock stále velmi aktivním životem. Řídí auto, stará se o zahrádku, a chová slepice, které ji snáší vajíčka a ty pak prodává sousedům. “Nejsem moc podezíravá,” říká, “ani když ve středu stojí dva lidé s kyticí květin u zadních dveří. Muž byl Afričan, žena o něco světlejší, ale také cizinka. Myslela jsem, že prodávají květiny, a otevřela jsem. Muž do mě hned zatlačil a byl překvapený, když sem do něj strčila zpátky a řekla mu, že mám dost síly. Ale proti dvěma lidem jsem neměla šanci. Skončila jsem na zemi, kde do mě začali bít a kopat. Stále cítím údery na mé tváři. Natrhli mi i oční víčko. Celé moje tělo je modré. Když jsem ležela na zemi, pořád po mě šlapali. Trvalo to asi hodinu.”

Gilliette útočníky prosila, ať toho nechají, a ptala se jich, proč ji tak mlátí. Odpověděli, že jim musí dát peníze. “Řekla jsem jim, že jsem už stará žena a moc toho nemám. Ale nevěřili mi a požadovali po mě kód od mého trezoru. Nevím, jak o něm věděli. Je to 200 let stará rodinná památka, o které ví jen pár lidí.”

Teprve, když ji muž začal hrozit nožem, podlehla. Mezitím ji spoutali ruce a nohy, a přes ústa dali lepící pásku. Muž trezor zatím už dost poškodil páčidlem, takže nešel otevřít ani s kódem. Nevěřil, že mu Gilliette říká pravdu, a znovu ji dal několik silných ran. Nakonec se ji podařilo vyplazit ven před dům, když útočníkům někdo volal na mobil. “Byla jsem na ulici a křičela o pomoc. Ale bohužel pršelo a venku nikdo nebyl. Někdo šel daleko ode mě a otočil se, ale pak pokračoval dál. Oni pak vyběhli ven a zatáhli mě zpátky, ale asi se báli, že mě někdo mohl slyšet, a hned potom utekli. Nakonec mi vzali jen peněženku se 150 Euro. Když pak později dorazil můj syn, našel mě a osvobodil.”

Gilliette má podezření, že přepadení souvisí s pokusem o vloupání před dvěma měsíci, kdy pachatele vyrušila křikem. Vyšetřovatelé jsou přesvědčeni, že pachatelé nejednali sami, že jim někdo musel dát tip. Vyšetřování pokračuje. Ti dva na místě nechali šálu a páčidlo a policie se snaží získat DNA.

Zdroj

Komentáře

komentáře