Americký senátor King napsal jednu větu a liberálové jsou vzteky bez sebe

0
Foto: Wikipedia

Americká politika, kultura a každodenní život se od počátku Ameriky točí kolem rasy. Bílá nadřazenost byla středobodem amerického života až do roku 1965, kdy se otevřely hranice téměř neomezené migraci z nezápadního světa a v platnost přišly programy pozitivní diskriminace a marxisté začali kázat o bílé vině. A ač můžete ve velkých městech jako student na mezinárodní škole, nebo pracovník v mezinárodní firmě mít pocit, že vidění světa rasovou optikou je v Americe minulostí, vytáhněte paty do černošské nebo hispánské čtvrti, nebo si zajeďte na bílá předměstí a uvidíte, že dělení na my a oni v Americe stále existuje.

Důkazem je věta, kterou včera na svém Twitteru zveřejnil republikánský senátor za stát Iowa, kde téměř 88 procent jeho obyvatel tvoří běloši, Steve King. V reakci na události v Holandsku v posledních dnech a v podpoře Geerta Wilderse napsal:

“Wilders chápe, že kultura a demografie jsou naším osudem. Nemůžeme obnovit naši civilizaci cizími dětmi.”

Jeho vyjádření vzbudilo rozruch. Český novinář by napsal, že King svým výrokem šokoval Ameriku. Ale to by nebyla pravda. Šokoval jen její část. Tu “progresivní”, liberální, nebílou. Tisíce Američanů ovšem s jeho výrokem souhlasí a sdílejí jej na sociálních sítích. Je toho prostě všude plno.

A co vzbudilo takový rozruch? Jde o to, co myslel King naší civilizací, a o kom mluvil, když psal o cizích dětech. King se už jasně vyjádřil během prezidentských voleb v rozhovoru s MSNBC, když řekl, že žádná jiná skupina, než bílí lidé, tolik nepřispěla civilizaci. Když se chtěl moderátor ujistit, jestli tím myslí bílé lidi, tak King odpověděl: “Západní civilizaci. Je to zakořeněné v západní Evropě, východní Evropě a Spojených státech a všude kde křesťanství osídlilo svět. To je celá západní civilizace.”

Komentáře

komentáře