Televize MSNBC zveřejnila Trumpovo daňové přiznání. To nikdo nečekal.

0

Byl to jeden z argumentů kampaně proti Trumpovi, že neplatí žádné daně a že vlastně tak úspěšný obchodník není. Prezident Trump své daňové přiznání odmítal zveřejnit s tím, že je to jeho soukromá věc, a že pokud by daňové úřady shledaly, že je něco v nepořádku, jednaly by podle toho. Tím ale opozici neumlčel, a neuklidnil ani své příznivce, kteří chtěli znát pravdu.

A tak když dnes v noci americká televize MSNBC a její moderátorka Rachel Maddow zveřejnili informaci, že mají Trumpovo daňové přiznání z roku 2005, na sociálních sítích vypukla bouře a všichni čekali, co televize odhalí. Co se ale nakonec stalo, s tím nepočítali ani ti, co Trumpa zrovna dvakrát v lásce nemají.

Televize chtěla Trumpa shodit, ale povedl se jí pravý opak. Z daňového přiznání vyplynulo, že Trump v roce 2005 zaplatil na daních 35 milionů dolarů, což dělalo 25% jeho příjmu. Na následující tabulce vidíte, že je to v procentech mnohem víc, než zaplatili jeho nejhlasitější kritici, především komunista Bernie Sanders.

Grafika: Tri Trader

Že si teď z moderátorky a televize dělá celý internet legraci? Však je to dobře. Pobavte se nad některými příspěvky také.

 

https://twitter.com/TEN_GOP/status/841871489758560256

https://twitter.com/TEN_GOP/status/841876588295786497

Komentáře

komentáře