Střelba na škole ve Francii. Čeká se na zveřejnění identity útočníka.

0
Foto: BFMTV screenshot

Policie na střední škole ve městě Grasse v jižní Francii zatkla 17 letého mladíka, který zde střelnou zbraní zranil 8 studentů. Jeho hlavním terčem měl být třídní učitel. Policie původně informovala ještě o druhém útočníkovi, ale tuto informaci mezitím stáhla.

Zatím neidentifikovaný, a policii neznámý, mladík, byl ve škole zadržen s puškou, dvěma pistolemi a dvěma granáty. Policie v tuto chvíli vylučuje politický nebo náboženský motiv, ale vše bude jasnější, až odhalí veřejnosti jeho identitu. Pokud policie vypustí informaci, že zadržený se jmenuje Mohammed, a trpí duševní poruchou, bude vše tak nějak jasné. Ale zatím nepředbíhejme.

Když ve škole vypukla střelba, studenti se dali na útěk a schovali se v blízkém supermarketu. Policie na místo dorazila velmi brzo a střelce zajistila. Mezitím spustila varovnou zprávu, kterou lze zachytit přes aplikaci na chytrých telefonech. Aplikace se ve Francii posledních let stala důležitou součástí života, asi tak jako aplikace s předpovědí počasí.

Školy v okruhu 40 km byly uzavřeny a policie požádala rodiče, aby na místo nejezdili. Děti jsou prý v bezpečí. Na místo míří ministr vnitra a školství.

Komentáře

komentáře