Eritrejec ve Švédsku unesl a znásilnil mentálně postiženou dívku

0
Znásilnění. Ilustrační foto.

Pro ženu postiženou autismem a žijící v domově pro postižené to loni v srpnu měla být příjemná večeře v restauraci Mama Africa v nákupním centru v Kistě, ve Stockholmu. V restauraci se dá do řeči s jedním černochem. Ten do Švédska přišel z Eritreje, je mu 23 let, a právě dostal nápad, že ženu unese na předměstí Fittja na druhé straně, kde bydlí.

Dva zaměstnanci hotelu před nákupním centrem, kteří jsou také přistěhovalci, u soudu svědčili, jak muž ženu táhl k čekajícímu taxi. Dobře viděli, že žena s mužem jet nechce, ale ani jeden z nich nezavolal policii.

Stejně tak taxikář, také přistěhovalec, vypovídal, že i on prý chtěl volat policii, když ty dva vezl přes město, ale ani on to neudělal.

Když dorazili do Fittja, kde Eritrejec žil v bytě se svou rodinou, dotáhl ji dovnitř a tam ji několik hodin bil a znásilňoval. Tloukl ji pěstmi, křičel, že je děvka, a stříkal po ní dezinfekčním sprejem. Když nakonec usnul, jeho žena dívku propašovala ven z bytu.

Ráno v 7:55 ženu objevila policejní hlídka u školy ve Fittja. Neměla na sobě kalhotky, byla bosa a měla na sobě různé pohmožděniny. Převezli ji na pohotovost pro oběti znásilnění.

Pachatel byl dopaden poměrně rychle. U soudu si vysloužil 4 roky vězení, což jsou čtyři roky placení jeho zbytečného života ze strany švédských daňových poplatníků. Poté by měl být deportovaný, ale protože Švédsko do Eritreje nedeportuje, bude po propuštění znovu hrozbou švédských dívek.

Žena byla po útoku již dvakrát přijata na psychiatrické klinice a její duševní stav je velmi vážný.

Zdroj

 

Komentáře

komentáře