Útok islamisty v Paříži

0
Policisté zasahují na letišti v Orly. Foto EPA

Dnes ráno v 8:30 se na letišti Orly u Paříže pokusil člověk francouzským bezpečnostním složkám známý svou islamistickou radikalizací, ale do dneška ponechaný na svobodě, zaútočit na přítomnou vojenskou hlídku. Podle vyjádření ministerstva vnitra vzal ženské člence hlídky její zbraň, ale než ji mohl použít, byl zastřelen a zabit ostatními členy hlídky.

Francouzský ministr obrany Jean-Yves Le Drian útok popsal podrobněji: “Tři vojáci (dva muži a jedna žena) hlídkující na letišti v Orly byli dnes ráno napadeni jednotlivcem. Napadenou byla ženská členka hlídky. Dotyčný se pokoušel vzít ji zbraň, ji se podařilo zbraň udržet. Dva ostatní vojáci na útočníka vystřelili, aby ji chránili. Gratuluji jim.”

Případ si převzala francouzská protiteroristická jednotka.

Stejný muž útočil už dříve toho rána. Nejprve se ve městě Vitry zmocnil auta a následně, při silniční hlídce na předměstí Paříže v 6:50, střílel po policistovi. Ten byl lehce zraněn.

Během incidentu na letišti nebyl kromě útočníka nikdo zraněn, nicméně muselo být evakuováno 3000 lidí. Na letišti nyní pokračuje policejní operace.

Policejní operace pokračuje. Foto: Associated Press

Komentáře

komentáře