Černá herečka v Británii si stěžuje, že nemůže hrát v historických dramatech

0
Thandie Newton - Kalamu.com

Herečka Thandie Newton říká, že nemá v Londýně práci kvůli velkému počtu historických filmů. Její slova potvrzují statistiky Britského filmového institutu. Od roku 2006 jen 59 procent filmů vytvořených v Británii obsadilo černé herce.

V rozhovoru pro Sunday Times Magazine si herečka stěžuje: “Nemůžu hrát v Downtown Abbey, nemůžu hrát ve Victorii, nemůžu být v Call the Midwife. Tedy můžu, ale nechci hrát někoho, koho rasově týrají.”

“Nestojím o to, nechci to dělat. Zdá se, že je zájem o věci s královskou rodinou, o věci z historie, což je pochopitelné, ale nedává to moc příležitostí barevným hercům.”

Barevní britští herci kvůli tomu odcházejí z Británie do USA. Tam hrají černoši v divadle i takové historické postavy, jako byl George Washington, bílý prezident Spojených států.

Barevní herci si ale jednoduše musejí uvědomit, že to není tak dávno, kdy se počty nebílých v Evropě daly spočítat na prstech jedné ruky. Historie Evropy se jednoduše nedá přepsat. Pokud chtějí hrát v historických dramatech, mohou zkusit divadlo či filmová studia v Africe.

Komentáře

komentáře