Levičáci v Americe by chtěli zakázat svátek svatého Patrika jako rasistický

0

Lidi z pravicového zpravodajského webu InfoWars celkem pravidelně vyrážejí s kamerou do ulic a pokládají Američanům bizarní dotazy. Jaké je vždy jejich překvapení, když jejich dotazy jsou myšleny smrtelně vážně. Tak jako na tomto videu, kdy se reportérka InfoWars vypravila na filmový festival do Austinu, a návštěvníkům předložila k podpisu fiktivní petici, která chce zakázat oslavu dne irského patrona sv. Patrika, protože svátek vyzdvihuje bílý nacionalismus. A světe div se, o podpisy se nemusela prosit.

Podstatou videa, jak reportérka posléze vysvětluje, bylo ukázat, jak funguje levicová propaganda. Pokud něco označíte za rasistické, což je velice snadné, jak video ukazuje, lidé nemají problém se podepsat pod jakoukoliv petici a volat po zákazech.

Pozn. Svatý Patrik, který žil mezi lety 385-461, je patronem Irska, a na tento ostrov přinesl křesťanství. Oslavy svatého Patrika existují už od 17. století. A ačkoliv šlo původně o křesťanský svátek, stal se jakýmsi svátkem Irů po celém světě vždy 17. března.

Už při prvním setkání, kdy mluví s bílou dívkou a jejím hispánským chlapcem, se chlapec chápavě chytá pera a petici podpisuje. “Pryč s bílým mužem,” směje se. Reportérka ho ještě trochu postrkuje, když říká, že tento svátek je vlastně mikro agrese, když svátek představuje oslavu bílé nadřazenosti. Bílá dívka, která chlapce doprovází, tomu nadšeně přikyvuje. Taky dodává, že v místě, kde pracuje, se ten den svatý Patrik slaví, a že ona má dnes naštěstí volno. A že lidé, co to slaví, jsou zaseknutí někde v minulosti. Chlapec ještě dodá, že pracuje v domově důchodců, kde je mnoho starých lidí, kteří to také slaví, a že doufá, že s novými generacemi nových Američanů (zřejmě nebílých lidí), je to přejde.

Dalším signatářem je rasově smíšený mladík, který se nejdřív zamyslí nad tím, že nevěděl, že Patrik byl svatý, a pak dodá, že je zřejmé, že on rasismus nemá rád.

Asijská dívka se omlouvá, že si myslela, že jde o oslavu nějaké specifické kultury (což svátek sv. Patrika přesně je) a neuvědomovala si, že jde o rasismus.

Další dívka je do podpisu trochu zmanipulovaná, když ji reportérka vysvětlí, že jde o rasistický svátek, a položí ji otázku, na kterou nejde neříct ne. Tedy jestli je pro oslavu rasistických svátků, nebo ne. Dívka podepíše. Reportérka svým přístupem v této chvíli záměrně napodobovala manipulativní přístup levicových aktivistů.

Dvě mladé dívky, kamarádky, mají na věc rozdílný názor. Jedná je proti “rasistickým oslavám”, ale je přesvědčená, že když se svátek zakáže, lidé si na něj nebudou moci udělat vlastní názor. Druhá dívka už je smířlivější. Říká, že o tom něco četla, a že to klidně podepíše.

Další dvojice, zrzavý kluk a brunetka, petici podepíši téměř bez váhání. Chlapec se ještě zeptá, jestli tu reportérka bude na “Columbus Day”, což je oslava Kolumbova objevení Ameriky. Chlapec, ač rezek s nějakým tím irským předkem v sobě, už je zmanipulovaný dostatečně a nenávidí vše, co oslavuje etnické dědictví, jehož je sám součástí.

Černošský pár si petici prohlíží a dívka se reportérky zeptá, jestli je pravda, že svatý Patrik provedl masovou genocidu černochů. Reportérka bez váhání odpoví, že ano a dodá, že lidé jej přirovnávají k Hitlerovi.

Asijská dívka přikývne na dotaz reportérky, jestli ví, že svátek sv. Patrika je oslavou bílé nadřazenosti, ale že se o to nikdy moc nestarala.

Blonďatá dívka sděluje, že její názor na tento svátek se změnil, když se dozvěděla, že svatý Patrik byl proti muslimům. A petici bez váhání podepíše.

Komentáře

komentáře