V Londýně roste počet útoků kyselinou

0
Ilustrační foto, Wikipedia

Londýnský deník Mirror si díky zákonu na svobodu informací vyžádal data o počtu zaregistrovaných útoků kyselinou v Londýně mezi lety 2011 a 2016. Zatímco v Čechách něco takového skoro neznáme, za posledních 5 let v Londýně došlo k 1500 takovým útokům.

Útok kyselinou bývá devastující a velmi špatně se hojí a léčí. Kromě fyzické bolesti a poškození kůže tak přináší i psychickou bolest. Jen v posledním roce bylo v hlavním britském městě takových útoků 431.

Světově tvoří 80% obětí ženy, ale v Británii 70% obětí tvoří muži. V Londýně jsou často tyto útoky spojeny s válkou různých gangů, dominantně imigrantských. Podle jednoho bývalého člena takového gangu se kyselina používá jako značka, symbol dominance. Navíc se ingredience dají velice snadno obstarat.

Nejvíce postiženou londýnskou čtvrtí za posledních pět let byl Newham s 398 útoky. Podle zastaralých statistik z roku 2011 žilo v Newhamu jen necelých 29% rodilých Britů. Asiaté, především Pakistánci, tvořili téměř 44% a černoši téměř 20%. Podle trendu tzv. Bílého útěku, kdy bílí Britové masivně Londýn opouštějí, je procento bílých obyvatel Newhamu dnes pravděpodobně ještě nižší.

Komentáře

komentáře