Všechny bruselské mešity jsou v rukou salafistů, říká starosta Yvan Mayeur

0
Yvan Mayeur

V dnešním rozhovoru pro list De Morgen starosta hlavního města Belgie, Yvan Mayeur, přiznává, že všechny bruselské mešity jsou v rukou vyznavačů radikální formy islámu, tzv. salafistů.

“Musíme to změnit, potřebujeme mešity, které budou následovat naše demokratická pravidla a budou kontrolovaná vládou,” dodává velmi naivně starosta metropole.

Mayeur odmítá, že by Brusel byl hlavním městem evropského džihádu, ačkoliv většina evropských atentátníků odsud pochází, nebo zde operovala.

“Džihádismus v Belgii začal v Antverpách, pak se rozšířil do Vilvoorde, Molenbeeku a severní části Bruselu,” říká Mayeur. “Terorismus je celoevropský problém. Kdyby to byl jen problém Bruselu, už by byl vyřešen.”

A tradičně dodává, že by se lidé neměli bát jen zradikalizované muslimské mládeže, ale i politiků, jako je Donald Trump, Vladimir Putin a Marine Le Pen, kteří jsou prý také extremističtí. Zapomíná na to, že Trump, Putin, ani Le Penová nikomu neřežou hlavy, ani to nemají v úmyslu. Chtějí jen, aby zákony platily pro všechny stejně, a domácí populace nebyla znevýhodňovaná ve prospěch nezvaných hostů.

Protiteroristická zpráva ze začátku tohoto týdne odhalila, že v bruselské čtvrti Molenbeek operuje 51 organizací s vazbami na terorismus. Belgický ministr vnitra Jan Jambon slíbil, že Molenbeek vyčistí.

Komentáře

komentáře