Výtržnosti imigrantů, které léta trápily pařížská předměstí, se dostávají i do centra města

0
Foto YouTube

Zatímco v roce 2005 se výtržnosti páchané imigrantskou mládeží držely mimo širší pařížské centrum a trápily “jen” severní a východní předměstí, po 12 letech zasáhly i centrum.

Mapka z roku 2005 ukazuje ohniska výtržností. Jsou zcela mimo centrum města. Foto Wikipedia

Únorová vlna násilí, které dalo záminku zbití imigranta policií, se tentokrát vylila z předměstí i do centra města a zasáhla i historickou část Paříže, čtvrť Marais.

Rok 2017. Výtržnosti zasáhly i centrum Paříže.

Představme si tuto situaci v pražské perspektivě. Ačkoliv je Praha výrazně menší, než Paříž, i ta má svá předměstí a centrum. Tak tedy, představme si, že v takových čtvrtích, jako jsou Suchdol, Čimice, Čakovice, Kbely a Horní Počernice, by bylo na denním pořádku zapalování aut a přepady sanitek a policejní vozů. Tak nějak bychom si na to za ty roky zvykli, kdo by mohl, ten by se z těchto čtvrtí odstěhoval, a co se tam děje, bychom vypustili z hlavy.

Ale najednou by se tyto výtržnosti přesunuly z předměstí do čtvrtí, jako je Karlín, Žižkov, Vinohrady a Nové město, a k ojedinělým aktům násilí by došlo i v okolí Staroměstského náměstí. Kam bychom utíkali potom?

Lze se jen těžko divit, že Národní fronta Marine Le Penové sbírá jeden politický bod za druhým.

 

Komentáře

komentáře