Britská ministerská předsedkyně Theresa May odmítá včerejší útok označit jako islámský terorismus

0

Během, respektive po své ranní řeči ve Sněmovně, byla Theresa May dotázána svým stranickým kolegou Michaelem Tomlinsonem na oprávněnost použití termínu islámský terorismus v souvislosti se včerejším útokem.

“Bylo řečeno, že to, co se včera stalo, byl akt islámského teroru. Bude se mnou ministerská předsedkyně souhlasit, že to, co se stalo, nebylo islámské, tak jako vražda Airey Neavea nebyla křesťanská, a že obojí bylo perverzí náboženství?”

Theresa May okamžitě přistoupila k řečnickému pultu a odpověděla:

“Zcela souhlasím, a je špatné popisovat to jako islámský terorismus,” řekla. “Je to islamistický terorismus, perverze veliké víry.”

 

Zmíněnou vraždu britského politika Airey Neava spáchala v roce 1979 odnož Irské republikánské armády, INLA. Ano, Irové jsou katolíci, a Britové převážně protestanti, ale irské militantní skupiny nebyly nikdy motivovány náboženstvím, ale nacionalismem, potažmo marxismem.

Naopak, jak včerejší útok, tak i další útoky z poslední doby spáchané v Evropě islámskými radikály, jsou motivovány jen a jen islámským náboženstvím, a jejich pachatelé nevycházejí z nějakých “perverzních” sektářských odnoží islámu, ale dodržují jeho přikázání z Koránu a dalších svatých knih do písmene.

Ano, vražda Airey Neavea určitě nebyla křesťanská, ale včerejší útok v Londýně byl islámským terorem jako vyšitým. Útočník byl muslim, byl motivován svou muslimskou vírou, útočil proti nevěřícím, které mu Korán přikazuje zabíjet. Čin byl tedy islámským terorem.

 

Komentáře

komentáře