Terorista z Londýna NEBYL na seznamu 3000 nejnebezpečnějších britských džihádistů

0
Britská policie. Ilustrační foto.

Khalid Masood, muž, kterého britské úřady označily za pachatele teroristického útoku u londýnského Parlamentu, nebyl na seznamu 3000 nejvíc nebezpečných britských džihádistů.

Theresa May, britská premiérka, se k jeho osobě vyjádřila včera. “Před několika lety byl jednou vyšetřován tajnou službou v souvislosti s obavami charakteru násilného extremismu. Byla to okrajová figurka. Ten případ je historický. Nebyl součástí současného sledování ze strany tajné služby. Neexistovala žádná indicie, že by měl v úmyslu něco spáchat.”

Podle listu Business Insider by Británie na nepřetržité sledování 3000 známých džihádistů potřebovala 60 tisíc policistů. Podle The Times žije polovina osob ze seznamu v Londýně, ostatní v oblasti East Midlands a Manchesteru.

Fakt, že útočník nebyl v hledáčku tajné služby jako “nebezpečný” vyvolává otázku nad skutečným počtem muslimů v Británii, kteří jsou ochotni a připraveni použít násilí. Budou jich pravděpodobně tisíce. Vláda proti jejich radikalizaci nedělá nic, nemá ani lidi na jejich sledování. Británii zbývá pravděpodobně jen pár let, než se definitivně změní v Britanistán.

 

 

Komentáře

komentáře