Střelba ve francouzském městě Lille

0
Střelba u stanice metra ve městě Lille

Západ Evropy dávno snese srovnání s Divokým západem. Potvrdila to i včerejší střelba v severofrancouzském městě Lille. U stanice metra Porte d’Arras zastavilo auto s mužem v kapuci, který spustil střelbu na skupinu imigrantů, která zde postávala. Ačkoliv protiteroristická jednotka na místo dorazila během několika minut, střelec byl v té době pryč.

Na místě zůstali tři zranění “mladíci”, kteří byli postřeleni na různých místech těla. Podle policie se ale s největší pravděpodobností nejedná o terorismus, ale “vyřizování účtů”. Je pravděpodobné, že střelec také pocházel z imigrantské komunity a šlo o jakousi válku gangů.

Je to už takový typický úkaz pro západní evropská města, kde si cizinci navzájem vyřizují své účty. A je smutné, že se s tím smiřujeme jako s nezvratnou realitou. Jako nezbytnou součástí otevřené společnosti a dani za život ve velkých městech. Není tajemstvím, že právě pro tyto důvody původní obyvatelé evropských velkoměst dávají přednost životu ve vesnicích a městečkách v okolí. Turista, který pak navštíví nějaké evropské velkoměsto, má obvykle problém zahlédnout byť jen jediného “domorodce”.

Komentáře

komentáře