Američané v Afghanistánu zlikvidovali jednoho z velitelů Al-Kajda

0
Letecký úder v Afghanistánu, ilustrační foto.

Pentagon dnes potvrdil, že během leteckého úderu před týdnem v Afghanistánu, v provincii Paktika, byl eliminován jeden z velitelů Al-Kajda, Qari Yasin.

Yasin, který pocházel z Balučistánu v Pakistánu, byl zodpovědný za mnoho teroristických útoků. Nejznámějších z nich byl útok na hotel Marriott v Islamabádu v září 2008, při kterém zahynulo několik desítek lidí, včetně dvou amerických vojáků.

Ministr zahraničí USA, Jim Mattis, k tomu uvedl: “Smrt Qari Yasina je důkazem, že teroristé, kteří dělají islámu špatné jméno a úmyslně útočí na nevinné lidí, neuniknou spravedlnosti.”

Ironií je, že lidé jako Yasin dělají islámu špatné jméno, to bezpochyby, ale všechny jejich činy mají v islámských textech oporu.

Afghanistán a Pakistán se v poslední době navzájem obviňují z ukrývání teroristů. Pakistán na měsíc uzavřel hranici s Afghanistánem, kvůli sérii útoků, které měli na svědomí militanti z Afghanistánu. Naopak Afghanistán Pakistánu předal lokace 23 útočišť, kde se v Pakistánu mají ukrývat militanti Talibanu a Al-Kajda.

Komentáře

komentáře