Analytik z Goldman Sachs předpovídá, že se Marine Le Pen může stát prezidentkou Francie

0
Foto: Daily Express

Globální šéf skupiny strategického marketingu v Goldman Sachs, Bobby Vedral, říká, že trh je k nadcházejícím volbám ve Francii lhostejný.

Minulý týden poslal zákazníkům emailem svou analýzu, ve které stálo: “Zatímco základní předpoklad je, že nevyhraje, je přinejlepším naivní a přinejhorším nedbalé předpokládat, že ne.”

Ačkoliv souhlasí s průzkumy, které ukazují, že arci-globalista a bývalý bankéř Emmanuel Macron se v květnu stane prezidentem Francie, stratég zdůrazňuje, že průzkumy obsahují data, která vzbuzují pochybnosti.

 

Na dotaz, koho budou volit v druhém kole voleb v květnu (volba pro dva nejlepší kandidáty, pokud žádný z nich nezíská v prvním kole 23. dubna více než 50% hlasů), významné procento odpovědělo, že neví. A toto procento dosahuje až 42 bodů.

Citujíc teorii “stydlivého voliče”, ideje, že lidé mohou být zdrženliví v prozrazení toho, že budou hlasovat pro pravicovou Marine, což se stalo v případě zvolení Trumpa a výhry Brexitu, Vedral říká, že velké procento lidí nechce přiznat, že bude volit Marine Le Pen.

“Politická korektnost vede lidi k tomu, aby v průzkumech lhali. Proto populističtí kandidáti těží ze ‘stydlivého voliče’,” říká Vedral, který vysvětluje, že Le Penová může velmi lehce vyhrát, pokud jen dvě třetiny nerozhodnutých dá hlas jí.

Stratég Goldman Sachs říká, že pokud budou voliči Marine Le Pen více odhodlaní, než voliči Macrona, Le Penová se stane příští prezidentkou Francie.

Vedral řekl listu CNBC, že věří tomu, že se 85% stoupenců této kandidátky v květnu dostaví k volbám. Kdyby to samé udělaly jen tři čtvrtiny stoupenců Macrona, Le Penová zvítezí.

Minulý týden ikona Národní fronta slíbila, že pokud bude zvolena, zastaví imigraci do Francie. Řekla: “Vy, francouzští občané, máte právo si udělat vlastní názor, chránit se od příčin nejistoty a nebezpečí, které vycházejí z otevření našich hranic.”

V jasném kontrastu k Le Penové Macron tvrdí, že “žadatelé o azyl bojují za své svobody a své životy”.

Komentáře

komentáře