Čeští politici na Twitteru, 27.3.2017

0

Dneškem začínáme s monitoringem twitterových příspěvků českých politiků a jejich komentářem. Uvědomujeme si, že Twitter není v Čechách ještě populární, a proto většina lidí tyto příspěvky nevidí. Proto vám ty nejzajímavější budeme každý den přinášet.

Začínáme s ministrem zahraničí, Lubomírem Zaorálkem, který dnes zveřejnil tento bolševický tweet. Pokud ekonomika roste, je to především zásluha těch podnikavých, kteří vytvářejí nová pracovní místa a roztáčejí export i import. Bez jejich kreativity a aktivity by ekonomika nerostla. Co je špatného na tom, že kdo pracuje víc, má taky víc, než ti, kdo pracují méně? A koho pan Zaorálek myslí těmi vyvolenými? Vyvolení existovali možná v jeho zidealizované socialistické společnosti, v tržní ekonomice nikomu koláče do talíře samy nepadají.

Naše Ministerstvo zahraničí dnes zveřejnilo tweet, kde vyzývá ruské úřady, aby propustily všechny zadržené po víkendových demonstracích, a dodržovaly lidská práva.

Vždy si vzpomenu na všechny ty rozehnané demonstrace, jejich zatčené účastníky, procesy s politickými aktivisty a dlouhé vazby pro nepohodlné. Myslím, že právo kritizovat Rusko pro nedodržování lidských práv, tento stát nemá.

Miroslav Kalousek dnes kádroval, kdo je vlastenec bez uvozovek, a kdo vlastenec s uvozovkami. Vlastencem s uvozovkami je podle něj nácek, což je dnes univerzální nálepka, kterou levičáci a establishment dávají všem svým odpůrcům. Vlastencem bez uvozovek je pro něj Petr Pithart. Pithart, který se vyjádřil, že Karel IV. byl největším Čechem, protože byl největším Evropanem a naše vlast nebyla ideální, když v ní žili jen Češi, ale mnoho dalších národů jako v První republice. Tak tady se s panem Kalouskem neshodneme.

Nashledanou zítra

Komentáře

komentáře