Mexičané, kteří se budou podílet na stavbě zdi, jsou zrádci, prohlásila katolická arcidiecéze v Mexiku

0
Screenshot úvodníku katolického časopisu Desde la fa

Mexičané, kteří budou pomáhat stavět plánovanou zeď mezi Mexikem a USA, budou jednat nemorálně a měli by být odsouzeni jako zrádci, napsala katolická arcidiecéze Mexika tuto neděli, čímž přispěla ke sporům okolo projektu.

V provokativním úvodníku největší mexická arcidiecéze usiluje o větší tlak na vládu přijmou tvrdší linii na společnosti, které by ze zdi chtěly profitovat.

“Jakákoliv společnost, která plánuje investovat do zdi fanatika Trumpa, je nemorální, ale navíc, její akcionáři a vlastníci by měli být považováni za zrádce vlasti,” stojí v úvodníku Desde la fe, týdeníku arcidiecéze.

Minulé úterý ministr ekonomiky Ildefonso Guajardo varoval firmy, že není v jejich zájmu se na stavbě zdi podílet. Ale úvodník vládu obvinil z toho, že na ty, kdo mají o podílu na projektu zájem, reaguje vlažně.

Mluvčí arcidiecéze, která sídlí v Mexico City, a je řízena jedním z nejpřednějších katolických duchovní v zemi, kardinálem Norbertem Riverou, řekl, že úvodník reprezentuje názory diecéze.

Úvodník Desde la fe, který vychází online, říká, že zeď jen přiživí předsudky a diskriminaci.

“V praxi, zapsat se do projektu, který je vážnou urážkou lidské důstojnosti, je jako střelit se do vlastní nohy,” píše se v něm.

Mexická cementárna Cemex se vyjádřila, že je připravena poskytnout cenovou nabídku hrubého materiálu pro zeď, ale neúčastní se výběrového řízení.

Grupo Cementos de Chihuahua, další společnost specializující se na výrobní materiály, také vyjádřila připravenost se na projektu podílet.

Komentáře

komentáře