Mluvčí muslimské skupiny v Sydney na videu přiznává, že trestem pro odpadlíky od islámu je smrt

0
Vedení organizace Hizb ut-Tahrir Australia

Na srazu radikální muslimské skupiny Hizb ut-Tahrir v západním Sydney, která je zakázaná v muslimské zemi Bangladéš, ale paradoxně povolena v liberální Austrálii, se novinářka zeptala na úryvek z Ústavy kalifátu, který by tato skupina chtěla založit. V úryvku se píše, že “ti, kdo jsou vinni odpadlictvím (murtadd) od islámu, musejí být popraveni”.

Novinářka úryvek přečetla, a přímo se organizátorů zeptala, zda chtějí zabíjet bývalé muslimy. Aktivisté organizace chvíli váhali, kdo z nich odpoví, a nakonec si vzal slovo mluvčí Uthman Badar.

Novinářky se v první řadě zeptal, kde úryvek vzala, protože organizace jej ze svých webových stránek smazala. Ta odpověděla, že tam byl před rokem a půl, ale protože je Hizb ut-Tahrir globální organizace, stáhla si jej ze stránek její britské pobočky.

Nato mluvčí zareagoval, že jejich ústava vychází z islámských textů a že řešení otázky odpadlictví je v islámu jasně řešené, a je to jedna z věcí, které se Západu nelíbí, a chce ji změnit. Podle islámu je trestem za odpadlictví smrt a my se za to nijak nestydíme, dodal Uthman Badar.

Novinářka již video předala australské policii, která se k celé záležitosti ovšem staví velice liknavě. Představme si organizaci složenou z bílých Australanů, která by ústy svého mluvčího prohlásila, že chce zabíjet všechny bílé ženy, které si vezmou za manžela černocha. Od předsedy po posledního člena by celá organizace byla okamžitě ve vazbě.

Komentáře

komentáře