Světově proslulý londýnský kardiochirurg Mohamed Amrani léta znásilňoval své pacientky

0
Mohamed Amrani. Foto Central News

Mohamed Amrani není žádný lékařský podržtaška. Ve skutečnosti byl v Británii prvním, kdo provedl dvojí transplantaci srdeční chlopně a během své kariéry bez vších pochyb zachránil mnoho lidských životů. Ale jeho kariéra dostala vážný zásah, když jedna z jeho pacientek protrhla mlčení a přidaly se k ní i další. Mohamed Amrani nyní stojí u soudu, kde je viněn ze znásilnění a obtěžování pěti svých pacientek.

První stížnost na jeho chování přišla v červnu 2014, když jedné ze svých pacientek sahal na zadek a ta jej nahlásila nadřízeným. Nic z toho ale nebylo a Amrani věřil, že jeho status mu zaručuje faktickou beztrestnost. Nevěřil, že by se některé z jeho obětí ozvaly. Jedna z nich, kterou poprvé znásilnil ve své kanceláři v září 2013, nakonec prolomila mlčení a v únoru roku 2015 podala na Amraniho oficiální stížnost. Ta už se dostala do rukou policie, která diskrétně oslovila všechny jeho pacientky, a ačkoliv většina z nich připustila doktorovo sexuální predátorství, ke stížnosti se jich připojilo jen pár. I to ale stačilo, aby si policie v květnu téhož roku pro Amraniho přišla a zatkla jej.

U soudu nyní vyplouvají na povrch všechny nechutnosti, kterých se Mohamed Amrani na svých pacientkách dopustil. Ať už šlo o osahávání intimních partií přes oblečení nebo přímo, oplzlé sexuální narážky, nebo znásilnění, jeho řádění trvalo minimálně od roku 2001 do roku 2014. Po celou dobu sexuálně obtěžoval a znásilňoval britské ženy, které si kvůli svým srdečním problémům slavného doktora netroufaly znepřátelit. Ačkoliv pro ně byly návštěvy lékaře utrpením, věřily, že až se vyléčí, budou mít klid. Často se jednalo o dámy z lepších kruhů, pro než by představa zveřejnění toho, co se jim stalo, znamenala velikou ostudu. A z toho právě Mohamed Amrani těžil.

Ten u soudu všechna obvinění popírá a tak soud bude muset vyslechnout ještě mnoho svědků a zvážit všechny dostupné důkazy, než nad touto kreaturou vynese rozsudek.

Komentáře

komentáře