Tři mušketýři byli usvědčeni z terorismu

0

Jak každý čtenář knihy Alexandra Dumase ví, tři mušketýři byli vlastně čtyři. To samé platí i o čtyřech Pakistáncích z Velké Británie, kteří byli soudem v Birminghamu uznáni vinní z terorismu.

Naweed Ali, 29, Khobaib Hussain, 25, Mohibur Rahman, 32, a Tahir Aziz, 38, si nejdříve nakoupili mobilní telefony a pak si na messengeru Telegram založili zašifrovanou skupinu, kterou pojmenovali “Tři mušketýři”. Pakistánci zde ale nerozebírali stránky Dumasova románu, ani nepřísahali věrnost královně. Místo toho se připravovali na teroristický útok.

Britská policie se nicméně o jejich kratochvílích dozvěděla a všechny čtyři mušketýry zatkla. Při domovních prohlídkách zajistila mobilní telefony, které obsahovaly džihádistickou propagandu, a v autech dvou z nich nalezli zbraně. U Azíze to byla mačeta, a u Azíze sekáček na maso. Ale nebyl to obyčejný sekáček. Do jeho ostří bylo vyryto slovo “kafir”, což je arabský výraz pro nevěřícího. Také našla ocelovou trubku, která jevila známky toho, že by mohla být použitá pro výrobu trubkové bomby.

Čeká se na vynesení rozsudku.

Komentáře

komentáře