Italská policie zatkla tři islamisty. Chtěli útočit v Benátkách

0
Most Rialto. Foto Reuters

Italská policie dnes zatkla tři kosovské sympatizanty Islámského státu pro podezření založení džihádistické buňky, která připravovala výbuch historického mostu Rialto v Benátkách.

Zadržen byl i nezletilec také z Kosova, aby nenarušoval vyšetřování, dodala policie. Všichni měli dokumenty pro legální pobyt v Itálii.

Další tři kosovští Albánci jsou vyšetřováni pro své vazby na zatčené, řekl Adelchi D’Ippolito, šéf benátské prokuratury na dnešní online tiskové konferenci.

Policie skupinu monitorovala poslední rok. Odposlouchávala jí telefony, nasadila odposlouchávací zařízení do jejich bytů a sledovala její online komunikaci, a to, co vytěžila, bylo znepokojivé, dodal D’Ippolito.

Skupina vyjádřila bezpodmínečnou podporu Islámskému státu, řekl.

Zatčení oslavovali smrtelný útok, který se stal minulý týden v Londýně, řekl D’Ippolito s tím, že jeden ze zatčených to komentoval: “Když si vezmete, kolik nevěřících v Benátkách je, tak odpálením bomby na mostě Rialto bychom se dostali rovnou do nebe.”

D’Ippolito řekl, že všichni zatčení žili v historické části Benátek, starověkém městě na severu Itálie proslulém svými kanály.

V prohlášení starosta města Luigi Brugnaro poděkoval policii za “rozbití nebezpečné a aktivní džihádistické buňky v centru města”.

Policie také během noci provedla v Benátkách 10 domovních prohlídek.

Komentáře

komentáře