Židé v USA ohroženi nebyli. Výhrůžky bombovými útoky spáchal Izraelec

0
Zatčený Izraelec zodpovědný za telefonické hrozby proti židovský centrům

Americké židovské organizace byly nedávno velice znepokojeny nad nárůstem antisemitismu v zemi, kteří mnozí levicoví komentátoři spojovali se zvolením Donalda Trumpa do prezidentské funkce. Veřejnost řešila desítky výhružných telefonátů, které přicházely do židovských center, a některé organizace se dokonce obrátily na Trumpa s žádostí o větší ochranu židovských objektů a rázné vystoupení proti antisemitismu. Jak se ale nedávno potvrdilo, člověkem, který měl tyto hrozby na svědomí, nebyl žádný fanatický antisemita, ale devatenáctiletý kluk z Izraele.

Společné vyšetřování FBI a jejích izraelských kolegů po urputné měsíční práci přineslo ovoce a mladík, který nebyl jmenován, ale má americké i izraelské občanství, byl zatčen v izraelském městě Ashkelon.

Mluvčí izraelské policie Mickey Rosenfeld řekl, že neví, co bylo mladíkovým motivem. Vyšetřovatelé použili pokročilé technické metody, aby se mu dostali na stopu a vypátrali jej.

“Nepoužíval telefonní linky, ale různé sofistikované počítačové systémy, aby nemohl být vypátrán,” řekl Rosenfeld.

Izraelec není jediným zatčeným v případě 166 evidovaných telefonických hrozeb. Druhým byl Juan Thompson, černoch, registrovaný Demokrat a fanoušek Hillary Clinton.

Juan Thompson. Foto YouTube

Obě zatčení tak ukazují nejen na fakt, že hrozba antisemitismu v USA není reálná, ale naopak, že existují umělé tlaky, jak ji vyvolat.

Komentáře

komentáře