Afghánec znásilnil a zavraždil mladou Němku. Je mu 22, ale soudit jej budou jako nezletilého.

0
Vrah a jeho oběť
Němečtí vyšetřovatelé obžalovali afghánského migranta z vraždy a znásilnění devatenáctileté studentky medicíny z Freiburgu. Podezřelý už byl za podobný čin ve vězení ve Freiburgu, ale propustili ho.
Úřady ve městě Freiburg na jihozápadě Německa, kde sídlí jedna z nejelitnějších německých univerzit, a kde se zločin odehrál, obžalobu zveřejnily ve čtvrtek.

Vyšetřovací tým vinil podezřelého, známého jen jako Hussein K., z “útoku, uškrcení a znásilnění” Marie Ladenburger, devatenáctileté studentky medicíny, které zmizela cestou domů z párty 16. října 2016.

Vyšetřovatelé tvrdí, že její tělo pak vhodil do blízké řeky Dreisam. Tělo bylo nalezeno na břehu řeky druhý den ráno místními.

Obvinění popisuje, že Hussein K. Marii zabil “zákeřně a pro sexuální uspokojení”. K jeho odhalení přispěl test DNA. Jeho vlasy byly nalezeny u dívčina těla.

Hussein K. dorazil do Německa jako tzv. nedoprovázený žadatel o azyl v roce 2015, bez jakýchkoliv dokumentů, a žil od té doby v německé pěstounské rodině. V době jeho zatčení řekl policii, že je mu 17 let. Nicméně dvě studie lékařských expertů tvrdí, že v době vraždy mu bylo nejméně 22.

Kvůli této nejistotě bude podle německého práva Hussein K. souzen jako mladistvý. Jeho případ bude soudit soud pro mladistvé ve Freiburgu. Pokud bude usvědčen, může dostat až 10 let.

Případ vzbudil veliké pobouření mezi veřejností, když novinář Oliver Janich zjistil, že oběť, Maria Ladenburger, byla dcera Clemense Ladenburgera, který je od roku 2008 asistentem Generálního ředitele Evropské komise pro právní servis. Také se zjistilo, že Maria ve svém volném čase pracovala jako dobrovolnice v místním uprchlickém centru, kde pomáhala lidem, jako je Hussein.

Pobouření bylo ještě větší, když vyšlo najevo, že Hussein K. byl již pro podezření z vraždy zadržen v Řecku. Podle policie v květnu 2013 znásilnil řeckou studentku a shodil ji z útesu na ostrově Korfu. Byl odsouzen na 10 let, ale propustili ho už po dvou a půl letech podle řeckého práva na snížení přeplněnosti věznic.

Datum soudního přelíčení ještě nebylo vyhlášeno. Fakt, že evropská policie o Husseinovi po jeho opuštění Řecka neměla žádné informace, vzbuzuje nepříjemné otázky.

Komentáře

komentáře