Sedm zastřelených v Chicagu za 12 hodin

0
Foto AP

Když nějaký americky policista zastřelí černocha, ta zpráva obvykle obletí celý svět. Když se černoši zabíjejí v Americe mezi sebou, dočtete se o tom jen v místním tisku. Díky tomu běžný občan v Evropě neví, že 93% zavražděných černochů má na svědomí jiný černoch.

To je i případ zločinem zamořeného Chicaga, kde tento čtvrtek během 12 hodin bylo zastřeleno 7 černochů. Podle policie má 6 těchto vražd spojitost s násilím gangů.

Ke všem zločinům došlo v oblasti Chicaga zvané South Side, kde 93% obyvatel tvoří černoši. K prvním vraždám došlo u jedné restaurace, kde muž, který procházel kolem, náhle spustil palbu. Dva mrtví byli nalezeni uvnitř restaurace, třetí bez známek života ležel před restaurací, a čtvrtý vykrvácel na následky zranění jeden blok daleko.

Chicago, South Side

Další dva lidé byli zastřeleni později toho dne, když vedle dodávky, ve které seděl muž a žena, přibrzdilo auto, a jeho řidič začal střílet. Osádka dodávky byla na místě mrtvá a dodávka narazila za jízdy do sloupu.

K poslední sedmé vraždě vyjížděla policie večer do jednoho z domů asi dva kilometry od restaurace, kde se ten den střílelo. Mrtvá byla žena, těhotná ve čtvrtém měsíci, a pachatel ji zastřelil ranou do hlavy. Podle policie tato vražda není spojována s násilím gangů.

Násilí mezi černošskou komunitou v Americe je v některých oblastech opravdu alarmující. Je určitě špatné, když nějaký běloch šlápne černochovi na nohu a neomluví se, a na černých životech určitě záleží, tak jako na všech životech. Ale netvařme se, že márnice s černošskými oběťmi vražd plní nějací imaginární bílí rasisté. 93% černochů pošle do márnice jiný černoch.

Také je důležité srovnávat. Pokud by v Praze došlo během 12 hodin k sedmi vraždám, naše země by se z toho snad nikdy nevzpamatovala. V Americe už si na to zvykli.

Komentáře

komentáře