Potvrzeno: Obamova administrativa odposlouchávala Trumpa už od začátku jeho kampaně

0
Susan Rice

Susan Rice, bývalá poradkyně prezidenta Obamy pro národní bezpečnost, byla odhalena jako osoba, která schválila odposlech komunikace Donalda Trumpa a jeho nejbližších spolupracovníků, včetně rodiny.

Jak vyplynulo z přihlašovacích záznamů v systému, byla to Rice, která nařídila “odmaskování” Trumpových spolupracovníků, kteří se objevili v jeho komunikaci. Tajné služby následně z komunikace těchto lidí pořizovaly obsáhlá hlášení.

Problém je, že ke sledování nebyl žádný legální důvod a jedinou ilegální aktivitou v tomto směru bylo sledování samo. Sledování ze strany státu je využíváno k odhalování ilegálních nebo nepřátelských aktivit a nesmí být použito ke sledování vlastních občanů, zvláště ne v politickém boji.

Jména sledovaných spolupracovníků Trumpa Rice předala Národnímu bezpečnostnímu výboru, ministerstvu obrany, řediteli rozvědky Jamesi Clapperovi a šéfovi CIA Johnu Brennanovi.

V komentářích některých amerických zpravodajstvích se hovoří o ústavní krizi. Senátor Rand Paul Susan Rice vyzval k výpovědi pod přísahou před Kongresem.

Mike Cernovich, nezávislý novinář, který s odhalením přišel jako první, tvrdí, že novináři z Times a Washington Post tuto informaci měli, ale nechtěli ji zveřejnit, aby nepoškodili prezidenta Obamu.

Komentáře

komentáře