Psychopat Kim Jong Un použije jaderné zbraně, pokud bude ohrožen

0
Thae Yong Ho, foto NBC News

Bývalý vysoce postavený přeběhlík ze Severní Koreje řekl v rozhovoru pro NBC News, že Kim Jong Un, vůdce severokorejského režimu, je schopný proti USA a jejím spojencům použít jaderné zbraně, aby se udržel u moci.

Thae Yong Ho, který byl zástupcem velvyslance ve Velké Británii a v roce 2016 přeběhl, řekl, že severokorejský diktátor je posedlý udržením se u moci. Yong Ho je za poslední roky nejvýše postaveným Severokorejcem, který přeběhl, a jeho informace jsou velmi cenné.

“Pokud Kim uvidí jediný tank, nebo jakoukoliv hrozbu od Američanů, použije mezikontinentální jaderné zbraně,” řekl Yong Ho.

Severní Korea v poslední době rozšířila testy svých jaderných zbraní. Americký prezident Trump, který se má tento týden setkat se svým čínským protějškem Xi Jinpingem, bude po Číně požadovat větší tlak na svého zlobivého souseda.

Americký ministr obrany, generál James Mattis se před několika dny v Jižní Korei vyjádřil, že na jakékoliv použití jaderných zbraní ze strany Kimova režimu bude reagováno zdrcujícím způsobem.

Komentáře

komentáře