Babiš chce Sorosovu Středoevropskou univerzitu v Praze. Je to akademie neomarxismu

0
George Soros, foto Forbes

Ministr financí Andrej Babiš se na svém Twitteru vyjádřil, že by Sorosovou univerzitu, kterou u sebe už Maďaři nechtějí, přivítal v Praze. Je to prý jedna z nejlepších univerzit. Jsou v podstatě jen dvě možnosti, proč Babiš za Středoevropskou univerzitu lobbuje.

1. Někdo ho o to poprosil, a Babiš vůbec neví, oč jde. To by se ještě dalo pochopit.

2. Babiš ví, co je to za školu, a přesto její umístění do Prahy podporuje. To už se pochopit nedá a vytváří to podezření na Babišovo napojení na kruhy kolem globalisty Sorose.

Středoevropskou univerzitu (CEU) založil roku 1991 neomarxista a miliardář Soros. Sídlí v Budapešti a v pravém slova smyslu vychovává krajně levicové kádry pro rozvracení tradiční společnosti. Maďarský parlament schválil zákon, který má školy jako je CEU dostat z Maďarska pryč, a je zajímavé sledovat, kdo se nyní staví na její obranu a proč je pro ně tak důležité, aby nějaká škola zůstala tam, kde je.

Nejlepší ale bude, když se podíváme na některé předměty, které se na univerzitě vyučují. Je to síla. Každý nadpis je rozklikávací a dovede vás přímo na stránky univerzity a konkrétní předmět.

Komunismus a gender

V popisu předmětu se dozvíme, že komunismus je díky lidem jako Stalin a Mao Ce Tung obecně vnímán jako zlá diktatura. Ale to prý není pravda. Miliony mužů a žen prý dali za komunistické státy život. A nyní citace z textu:

Tyto státy poskytly svým mužským a ženským občanům právní, sociální a ekonomická práva a jistoty, které mnoho lidí dnes postrádá. Pro miliony lidí na světě byl Sovětský svaz zemí naděje. Sovětský svaz dosáhl v 50. letech ohromujícího ekonomického růstu, prosazoval ženskou emancipaci, antirasismus a antikolonialismus, a podporoval progresivní hnutí po celém světě.

Učit tohle v Maďarsku, které si po konci války užilo rudý teror Gangu čtyř a nakonec v roce 1956 bojovalo se sovětskými tanky je silná káva.

Queer teorie

Tento předmět se zaměřuje na rozdíl mezi heterosexualitou a ostatními druhy sexualit a především se zabývá tím, co je “normální”. Absolvent kurzu odchází přesvědčen o tom, že chlap s vagínou a operovanými prsy je něco naprosto běžného, nad čím by se progresivní člověk neměl pozastavovat.

Gender a migrace

Předmět se zabývá tím, že migrace je přirozený jev a rozebírá tento jev z pohledu genderu. Důležitá je hlavně tato pasáž:

Kurz ukončíme diskusí o rostoucí krizi v Evropě a jak “noví” uprchlíci bojují s dezinformační kampaní, která zviditelňuje rostoucí nacionalismus, který upravuje rasovou rétoriku proti arabským a muslimským migrantům a uprchlíkům.

Prostě miliony příchozích, kteří už v Británii změnili etnický charakter velkoměstských center je v pořádku, a každodenní zprávy o zločinech a terorismu jsou dezinformace. Toto si absolvent kurzu odnese.

Výběr všech podobných předmětů je vypsán na tomto screenshotu. Není pochyb, že tato univerzita své studenty připravuje na novou Sorosovu Evropu, ve které mají národní státy zaniknout a být nahrazeny novými Evropany z Afriky a Asie podle neomarxistických ideových principů.

Ptejte se ministra Babiše, proč tuto univerzitu podporuje.

 

Komentáře

komentáře